Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 10 червня Церква згадує блаженного Богумила з Добрува, покровителя учасників реколекцій
08:00 П'ятниця 0 1 045
10-06-2022, 08:00

10 червня Церква згадує блаженного Богумила з Добрува, покровителя учасників реколекцій

Про життя Богумила збереглося мало історичних відомостей. Народився він, імовірно, 1135 року, у Козьміні (Польща), у шляхетній родині гербу Лещиць. Удома отримав добре виховання.
Богумил особливою увагою обдаровував цистерціанців, тому деякі дослідники вважають, що й сам він належав до ордену. Був відданим шанувальником Пресвятої Діви Марії та схилявся перед Таїнством Євхаристії. Близько 1181 року став архієпископом Познані, а дещо пізніше – у Гнєзні. Чимало прибутків віддавав на розбудову й підтримку цистерціанських монастирів. Серед заслуг блаженного Богумила – створення Гнєзненських воріт і зусилля для примирення Казимира Справедливого з Мешком ІІІ. Йому доводилося також розв’язувати конфлікти між монастирями.

Прагнучи усамітнення, близько 1191 року Богумил склав архієпископські повноваження й оселився в околицях Добрува, де жив у молитві та зреченнях і вділяв таїнства місцевим селянам. Точна дата його смерті невідома (імовірно, помер між 1194 і 1204 роками).

Іноді Богумила ототожнюють із родичем святого Войчеха або єпископом Гнєзна Петром, який, імовірніше, посів кафедру після нього (є навіть агіографія Богумила-Петра).

Беатифікований 1925 року.

Зображають блаженного в єпископських шатах і з хрестом, часто під час переходу через річку. Атрибут – рибина.

Покровитель учасників реколекцій і днів усамітнення. До нього звертаються з проханнями про здоров’я та успішну риболовлю.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Четвер 0 950 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.