Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Завтра можна споживати м’ясні страви
14:00 Четвер 0 1 584
23-06-2022, 14:00

Завтра можна споживати м’ясні страви

Хоча завтра п’ятниця, однак можна їсти м’ясо. Завтра відзначаємо урочистість Пресвятого Серця Ісуса, тому піст скасовується.   
Обов’язок посту в Римсько-Католицькій Церкві згідно Кодексу канонічного права 

У Церкві існують дні й періоди покаяння в усі п’ятниці року і протягом Великого Посту. Утримання від м’ясних страв та іншої їжі, встановлене Конференцією Єпископату, має бути виконане в усі п’ятниці року, за винятком тих, які збігаються з днем урочистості, а також у п’ятниці октав Великодня та Різдва; а утримання від м’яса та суворий піст (обмеження прийомів їжі) існують у Попільну Середу та у Велику П’ятницю Страстей Господніх. Крім того, на підставі правного звичаю, утримання від м’ясних страв зобов’язує також у вігілію Різдва Господнього, 24 грудня.

Обов’язок утримання від м’ясних страв зобов’язує всіх, кому виповнилося 14 років; піст, натомість, стосується всіх повнолітніх, аж до досягнення 60 років (див. кан. 1252). Повнолітній на підставі права – це той, хто осягнув 18 років життя (див. кан. 97 п. 1). Варто, однак, щоб душпастирі та батьки заохочували утримуватися від м`ясних страв та постити навіть тих, хто з огляду на вік ще не зобов`язаний до цього, аби краще розуміли сенс покаяння.   

Витяг із вступу до Літургійного календаря Київсько-Житомирської дієцезії 

Зображення: Pinterest

Катехетика 12:00 П'ятниця 0 195 Навіщо повторювати одні й ті самі молитви? Часто наша молитва буває особистою, тобто висловленою своїми словами. Інша форма молитви – це промовляння вже наявних молитов, як от «Знак хреста», «Радуйся, Маріє» і «Слава Отцю». Такі сформульовані молитви іноді називають іще усними молитвами. «Отче наш» – це усна молитва, якої Ісус навчив своїх учнів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.