Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Братерське життя вже саме в собі є свідченням

Папа: Братерське життя вже саме в собі є свідченням

Братерство має спонукати відкритися до Святого Духа, забуваючи про себе самих. Думками про важливість не просто життя у спільноті, а братерського життя Папа Франциск поділився з учасниками Генерального Капітулу Згромадження Братів святого Гавриїла.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Харизма Згромадження – освітня діяльність. Воно належить до духовної родини, яку заснував святий Людовік-Марія Гріньйон де Монфор. Тому зустрітися з Папою напередодні річниці відходу до вічності засновника прийшли представники й інших спільнот із цієї родини: Місіонери Монфортіанці (Товариство Діви Марії) та Сестри Згромадження Доньок Премудрості.

Як зауважив Папа Франциск, ця зустріч стала нагодою «повернутися до основ», які понад триста років тому заклав святий Людовік-Марія Гріньйон де Монфор. Одна з них – Боже слово, «про яке треба постійно роздумувати, щоб воно втілювалося в житті та крок за кроком уподібнювало думки та жести до Христових». Інша основа – Божа Премудрість. Щоб отримати мудрість, необхідно «слухати Бога зі смиренним підпорядкуванням, з витривалою вірністю діяти в Ньому та через Нього».

Тема роздумів, обрана для Генерального Капітулу Братів святого Гавриїла, звучала: «Братерське життя та спільнотний вимір монфортіанської місії». Це, зі словами Понтифіка, означає розглядати місію в контексті нашого світу, «позначеного індивідуалізмом і глобалізацією, споживацтвом, продуктивністю та прагненням виділитися», щоб старатися бути присутніми в ньому як «полум’яні душі, натхнені Святим Духом, що живуть Божою Премудрістю».

Папа звернув увагу на те, що братерське життя, як його описують Діяння апостолів, «вже саме в собі дає свідчення». Воно притягає та євангелізує. «Перехід від спільного життя до братерського може зробити щоденний шлях легшим і радіснішим. Уважність до брата і діалог сприяють спільності в розмаїтті. Серед сучасної духовної кризи, яка породжує тривогу й смуток через втрату сенсу життя, заохочую вас формувати гостинні спільноти, де приємно жити, показуючи, особливо молоді, радість, яка випливає з наслідування Христа і з відповіді на Його покликання».

Лише «цивілізація любові» може «влити душу» в наш «глобалізований світ, що перебуває в полоні постійних змін». «Учімося від Ісуса, втіленої Мудрості, як приймати іншого та творити зв’язки з ним, надто тоді, коли він не схожий на нас, належить до іншої культури, іншого покоління. Учімось виходити назустріч його очікуванням і висловлювати свою любов конкретними жестами співчуття й ділення, навіть ціною ризику», – закликав Папа послідовників святого Людовіка-Марії де Монфора.

За темою:
Папа Франциск запрошує до Барі на екуменічну молитву за Близький Схід
Папа: Ісус у небі молиться за нас
Папа: Без любові та служіння Церква не може прямувати вперед
Новини з Ватикану Біль та близькість Святішого Отця з приводу насильства у Німеччині Понтифік через Державного Секретаря кардинала П’єтро Пароліна надіслав телеграму співчуття членам родин загиблих у жахливому акті насильства, який трапився ввечері 19 лютого 2020 року у німецькому місті Ганау.