Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Що таке справжня свобода?
18:57 П'ятниця 0 171
13-04-2018, 18:57

Папа: Що таке справжня свобода?

Про три приклади свободи говорив Папа Франциск у проповіді під час вранішньої Меси в домі святої Марти у п’ятницю, 13 квітня 2018 року: про фарисея Гамалиїла, апостолів Йоана й Петра та самого Ісуса Христа. Понтифік наголосив, що справжня свобода означає зробити місце для Бога в нашому житті та, навіть потерпаючи, іти за Ним із радістю.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Літургійні читання, над якими Церква пропонує задуматись цього дня, показують нам приклади свободи. Ми вільні, щоби діяти як фарисей Гамалиїл, роблячи місце для Бога у нашому житті, і як апостоли Петро та Йоан, наслідуючи Господа навіть у скрутних життєвих ситуаціях. Треба себе запитати: «Чи я вільний, чи, може, невільник своїх амбіцій, багатства, моди?». Чи ми, бува, не вигукуємо «свободи!», перебуваючи в рабстві всіх цих речей? Понтифік зазначив, що свобода, про яку ми говоримо в цей пасхальних час, – це свобода дітей, яку ми втратили та яку нам повернув Христос Своїми стражданнями, смертю та воскресінням.

Спершу Папа вказав на фарисея Гамалиїла, законовчителя, який, як дізнаємось із книги Діянь Апостолів, переконав Синедріон відпустити Йоана та Петра. Вони перебували у в’язниці за те, що зцілили паралітика. За словами Папи, Гамалиїл був вільною людиною, що тверезо думає і не боїться змін часу. Він дав Богові місце у своєму житті, щоби Господь міг діяти. Вільна людина відзначається також терпеливістю. Гамалиїл був не християнином, а фарисеєм, але зумів побачити в Ісусові Христі Спасителя. Тому він не боявся запропонувати звільнити Ісусових учнів із в’язниці, і йому це вдалося. Також і Пілат мислив тверезо, адже усвідомлював, що Ісус був невинним, але не зумів розв’язати проблеми, бо не був вільним, бажаючи підвищення. Йому бракувало сміливості свободи, він був поневолений кар’єризмом, амбіціями та бажанням успіху.

Як другий приклад свободи Папа навів сміливість апостолів Петра та Йоана, які зцілили паралітика, за що мусили стати перед тогочасним судом Синедріону, який, незважаючи на їхню невинність, наказав їх бичувати. Невинно покарані, вони були щасливі, що змогли зазнати мук за Господа Ісуса. «Така радість наслідування Ісуса, – наголосив Понтифік. – Це інша свобода, більша, ширша, більш християнська». Петро міг звернутись із позовом проти Синедріону та вимагати відшкодування, але радів, як і апостол Йоан, що постраждав за Христа. Можливо, він пригадав слова Ісуса: «Блаженні ви, коли вас зневажатимуть, переслідуватимуть за Моє ім’я. Ви блаженні». Вони були вільними в терпінні! Такою повинна бути настанова християнина: «Господи, Ти мені дав усе, Ти страждав за мене. Що я можу зробити для Тебе? Візьми, о Господи, моє життя, мій розум, моє серце, усе є Твоїм». Така свобода тих, хто закохані в Ісуса Христа.

Третім прикладом свободи є Сам Спаситель, Який у сьогоднішньому біблійному уривку робить диво помноження хлібів та риби для народу. Після такого вчинку народ у піднесенні хотів зробити Його царем. Але Вчитель відходить, віддаляється на гору для молитви. Він не піддається тріумфалізму. Він вільний. Як у пустелі Він відганяв від Себе спокуси сатани, так і тепер Його свобода йде за волею Небесного Отця. І ця свобода веде Його далі, уперед, на хрест, щоби повернути нам нашу втрачену свободу Божих дітей.         

За темою:
Папа очолив відкриття передсинодального засідання з питань Амазонії
Богослужіння Папи Франциска на квітень-травень 2018
Папа: Християнське свідчення не зраджує правду

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:37 Субота 0 51 Папа: різдвяні ялинка та вертеп допомагають споглядати Таємницю Бога Папа Франциск подякував жертводавцям за різдвяну ялинку та вертеп, які цього року прикрасили площу Святого Петра, та нагадав про їхнє символічне значення в контексті приходу Божого Сина в наш світ.