Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископа Вацлава Сьвєжавського похоронили в Сандомирі в Польщі
15:01 Середа 0 539
18-10-2017, 15:01

Єпископа Вацлава Сьвєжавського похоронили в Сандомирі в Польщі

Похоронні урочистості єпископа-емерита Сандомирського Вацлава Сьвєжавського родом із України, із Золочева на Львівщині, котрий відійшов до Господа 7 жовтня 2017 року, розпочались ще 15 жовтня у Завіхості, а завершились 16 жовтня похоронною Святою Месою в Сандомирській катедрі та похованням с.п. єпископа Вацлава у її крипті.
Службу Божу очолив митрополит Любельський архієпископ Станіслав Будзік за участю Апостольського нунція в Польщі архієпископа Сальваторе Пеннаккьо, понад двадцяти єпископів, великої кількості священиків, черниць та вірних, а також представників влади.

Україну представляв єпископ-емерит Мар'ян Бучек, душпастирем батьків якого був о. Вацлав Сьвєжавський, працюючи в 1950-1952 роках вікарієм парафії у Цєшанові.
Єпископ Вацлав Сьвєжавський народився 14 травня 1927 року на теренах парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Золочеві на Львівщині. З 1944 року навчався у Львівській Вищій Духовній семінарії у Львові, яка 1945 року вимушено переселилась у Польщу, до Кальварії Зебжидовської, де 11 грудня 1949 року отримав священичі свячення з рук митрополита Львівського у вигнанні архієпископа Евґенія Базяка.

Здійснював душпастирство в різних парафіях Польщі, а також продовжував навчання та наукову працю. У 1988–1992 роках був ректором Папської Теологічної Академії у Кракові. 25 березня 1992 року призначений єпископом-ординарієм Сандомирської дієцезії. 28 квітня 1992 року рукоположений в єпископи в Сандомирській катедрі (консекратор - Апостольський нунцій у Польщі архієпископ Юзеф Ковальчик, одним із трьох співконсекраторів був митрополит Львівський архієпископ Мар`ян Яворський). У жовтні 2002 року став єпископом-емеритом.Джерело: Костели і Каплиці з посиланням на diecezjasandomierska.pl

По темі:
Відійшов до Господа єпископ Вацлав Сьвєжавскі, котрий народився у Золочеві

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий