Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 лютого, вівторок
19:31 Понеділок 0 346
24-02-2020, 19:31

Літургія на кожен день, 25 лютого, вівторок

(зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступне виправлення своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друге виправлення стосується місць і ролей у царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, а мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві; але щоб це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…

АНТИФОН НА ВХІД
Господи! Я ж бо надіявся на Твою ласку. * Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо мені вдіяв. (Пс 13 (12), 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми постійно заглиблювались у Твоє вчення * та виконували словом  і вчинком те, що Тобі до вподоби. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Як 4, 1-10
Читання з Послання святого апостола Якова.
Любі! Звідки війни і звідки суперечки між вами? Хіба не звідси – не з ваших пристрастей, які воюють у ваших членах? Ви прагнете – і не маєте, вбиваєте й заздрите – і не можете осягнути. Ворогуєте і воюєте. Не маєте, тому що не просите; просите й не одержуєте, бо не на добро просите, а щоб розтратити на ваші пристрасті. Перелюбники й перелюбниці, хіба ви не знаєте, що любов світу – це ворожнеча проти Бога? Адже хто хоче дружити зі світом, той стає ворогом Божим. Чи ви думаєте, що Писання даремно каже: «Прагне аж до ревнощів той Дух, який оселився в нас»? Та більшу дає благодать, через те й говорить: «Бог гордим противиться, а покірним дає благодать». Тож підкоріться Богові, протиставтеся дияволові, й він утече від вас. Наблизьтеся до Бога, і Він наблизиться до вас. Очистіть руки, грішники, і очистіть серця, двоєдушні. Журіться, сумуйте і плачте. Нехай ваш сміх обернеться на плач, а радість – на смуток. Упокоріть себе перед Господом, і Він піднесе вас. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 55, 7-8. 9-10а. 10б-11а. 23
Свої турботи поклади на Бога.
Я сказав: «Хто би мені дав крила, наче в голубки, *
аби полетіти мені і відпочити?
Ось, я полинув би далеко *
і поселився у пустелі.
Я поспішу, щоб укритись *
від сильного вітру і бурі».
Вигуби їх, Господи, *
і змішай їхню мову.
Бо я бачив насильство *
і розбрат у місті.
Удень і вночі вони блукають навколо нього – *
по його мурах.
Поклади на Господа свої турботи – *
і Він опікуватися буде тобою.
Праведному не дасть Він *
захитатися повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Гал 6, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не став би хвалитися нічим іншим,
як тільки хрестом Господа,
яким для мене розп’ятий світ, а я – для світу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 30-37
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус із своїми учнями пішов через Галілею. Та Він не бажав, щоби хтось довідався. Адже Він навчав своїх учнів і говорив їм, що Син Людський буде виданий у руки людей, і вб’ють Його, і, будучи вбитий, Він через три дні воскресне. Вони не розуміли цих слів, але боялися Його запитати. Прибули вони в Капернаум. А коли Він був у домі, то запитав їх: «Що це дорогою ви обговорювали?» Вони ж мовчали, бо сперечалися один з одним дорогою, хто з них більший. Сівши, Він голосно покликав Дванадцятьох і каже їм: «Якщо хто хоче бути першим, нехай буде між усіма останній і всім слугою». І, взявши дитину, Він поставив її посеред них, обійняв і сказав їм: «Якщо хто ось таку одну дитину прийме в Моє Ім’я, той Мене приймає, а хто Мене приймає, той не Мене приймає, але Того, хто Мене послав». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Ми – діти Небесного Отця, тож йдімо до Христа, нашого бра­та, з довірою віддаючи в Його руки святу Церкву, весь світ і нас самих:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб через її служін­ня в світі всі народи ставали учнями Христа.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб людські серця він зумів розпалити любов’ю і пошаною до життя кожної люд­ської істоти, а особливо до ненароджених дітей.
3. Молімося за нашу державу, щоб її розквіт і велич про­являлися передусім в опіці над найбільш потребуючими її громадянами.
4. Молімося за проповідників та катехістів, щоб пам’ятали, що вони є лише слугами Божого Слова і уповали тільки на Господа.
5. Молімося за померлих, щоб їх прийняв до небесної слави Бог Отець.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вірно слідували за Христом і були для світу благовісниками Його любові.
Господи, вислухай наші молитви і, як найкращий та любля­чий Отець, допомагай нам у наших щоденних потребах та вчини, щоб ми завжди служили всім людям як братам. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, звершуючи з належною пошаною Твої тайни, смиренно просимо, † щоб дари, принесені на славу Твоєї величі, * спричинилися до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Розповім про всі чуда Твої * Я буду радуватися й веселитися з-за Тебе, * оспівуватиму Ім’я Твоє, Всевишній.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми осягли плоди спасіння, * завдаток якого отримали в цьому таїнстві. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий