Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » VIII паломництво з Белза до Ченстохови
11:49 Четвер 0 1 139
2-08-2018, 11:49

VIII паломництво з Белза до Ченстохови

З Белзького замку, що на Сокальщині, до Ченстохови на Ясну Ґуру до Богородиці, знаної в цілому світі як Мати Божа Ченстоховська або Чорна Мадонна, вирушило VIII піше паломництво.
Ця проща дуже символічна, адже до 1382 року чудотворна ікона з Ясної Ґури перебувала в Белзькому замку, боронячи його від татарів.

Пам’ятна медаль з 1882 року, виготовлена в 500-ту річницю перенесення ікони з Белза до Ченстохови, засвідчує, що ікона, яку написав святий Лука Євангеліст, триста років була в Єрусалимі, а через святу Олену потрапила до Константинополя та «п’ятсот років у Царгороді була всемогутньою володаркою на землі і на морі». Імовірно, її привезла з Візантії дружина князя Володимира, Анна, а впровадив до Белзького замку князь Лев Данилович.


Паломництво розпочалося Месою в каплиці святого Валентина на Замочку в Белзі, де міститься копія Матері Божої Белзької (Ченстоховської). Очолив Службу Божу й виголосив проповідь очільник паломництва Замойсько-Любачівської дієцезії отець Міхал Монь, а співслужили йому католицькі священики двох обрядів із Польщі й України.

Паломницький шлях – це майже 500 кілометрів і 15 днів дороги.


Отець Микола Леськів, Парафія Зішестя Святого Духа в Червонограді
Новини з України 18:02 Понеділок 0 177 Стaрoдaвнiй мoнaстир нa Львiвщинi пeрeoблaштyють пiд чoтири дитячi бyдинки У Рaвa-Рyськiй нa Львiвщинi зa пiдтримки Єврoпeйськoгo Сoюзy збyдyють низкy дитячих бyдинкiв сiмeйнoгo типy (ДБСT) i Цeнтр дiaлoгy yкрaїнськo-пoльськoї кyльтyри. Прo цe пoвiдoмляє прeсслyжбa Львiвськoї OДA
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.