Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 30 грудня, субота
00:30 Субота 0 705
30-12-2017, 00:30

Літургія на кожний день. 30 грудня, субота

(біл) Шостий день октави Різдва Господнього

Брехня облудника полягає в тому, що він обіцяє нам щастя, якщо ми докладатимемо зусилля для отримання нових матеріальних благ, будемо віддаватися вишуканим приємностям і боротися за найбільшу зна- чимість в людських очах. Отож як це можливо, щоб 84-річна жінка, яка 60 років прожила без чоловіка, в убогості, не тільки без тілесних утіх, а й надголодь, видається найщасливішою з-посеред натовпу у Храмі? То вона прославляє Бога і дає надію іншим. Св. Йоан показує нам таємницю, старанно приховувану отцем брехні: людське серце найбільше прагне любові Отця і пізнання Його любові.

АНТИФОН НА ВХІД
Тоді, як мирна тиша все повила, * і ніч, поспішаючи, досягла половини свого бігу, * Твоє всемогутнє Слово, Господи, * зійшло з неба, з царських престолів.
Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Просимо, Всемогутній Боже: † вчини, щоб нам, котрі перебуваємо в давній неволі під ярмом гріха, * нове народження у тілі Твого Єдинородного Сина принесло свободу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 2, 12-17
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Пишу вам, дітоньки: вам прощено гріхи заради Імені Ісуса Христа. Пишу вам, батьки: ви пізнали Того, хто від початку. Пишу вам, юнаки: ви перемогли лукавого. Написав вам, діти: ви пізнали Отця. Написав вам, батьки: ви пізнали Того, хто від початку. Написав вам, юнаки: ви сильні, й Боже Слово перебуває у вас, і ви перемогли лукавого. Не любіть світу, ні того, що у світі: коли хто любить світ, в тому немає любові Отця. Адже все, що у світі, це: пожадливість тіла, пожадливість очей і гординя цього життя; це не від Отця, а від світу. Проминає і світ, і його пожадання, а той, хто виконує Божу волю, – перебуває повіки. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 7-8а. 8б-9. 10
Земля і небо хай розвеселяться.

Покоління народів, віддайте Господу, *
віддайте Господу славу і силу.
Віддайте Господу, *
Імені Його, славу.
Принесіть жертви *
та й у Його двори заходьте,
поклоніться Господу – оздобленому в святість. *
Нехай уся земля затремтить перед Його обличчям.
Сповістіть між народами: *
«Господь воцарився!»
Адже світ стоїть твердо, – він не похитнеться. *
Він справедливо буде судити народи!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
День священний нам засяяв:
прийдіть, народи, і Господу поклоніться,
бо світло велике зійшло нині на землю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 2, 36-40
† Читання святого Євангелія від Луки.
Коли батьки принесли Дитя Ісус до храму, була там Анна – пророчиця, дочка Фануїла з роду Асира; вона постаріла в численних днях своїх, а з чоловіком прожила сім років від дівоцтва свого; вдова вісімдесяти чотирьох років, яка не відходила від храму, служачи вдень і вночі постом та благаннями. І в ту годину, підійшовши, вона прославляла Господа і говорила про Нього всім, хто чекав на викуплення Єрусалима. А як виконали все за Законом Господнім, вони повернулися до Галілеї, до свого міста Назарета. Дитина ж росла й міцніла, сповнюючись мудрості, й благодать Божа була на Ній. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Як пророчиця Анна, ми прийшли сюди на зустріч із Христом; просімо у Нього благодатей, потрібних святій Церкві та нам особисто:
1. Молімося за священиків, щоб вони працею і своїм святим життям були прикладом для всіх вірних.
2. Молімося за людей похилого віку, щоб вони з упованням очікували на зустріч з Христом, як на це очікувала Його проро­чиця Анна.
3. Молімося за самотніх людей, щоб у роки старості їх ото­чувала опіка та приязні серця.
4. Молімося за молодь, щоб вона з християнською любов’ю та повагою ставилася до старших людей.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь очистив їх від гріхів і прийняв до сонму святих на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм праведним життям удостоїлися вічного щастя з Христом у Його Царстві.

Господи Ісусе, не зважаючи на гріхи свого народу, Ти прихо­диш на зустріч з нами, вислухай наші молитви і веди нас свої­ми дорогами у новому році. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого люду, † і вчини, щоб він у небесному таїнстві отримав благодаті, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Від повноти Христа прийняли всі ми – * благодать за благодать.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти через участь у Твоєму таїнстві доторкаєшся до нас, † дією його сили в наших серцях вчини так, * щоб, отримуючи Твій дар, ми одночасно ставали готовими його прийняти. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий