Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Камерун: відійшов до вічності кардинал Крістіан Війґан Тумі
11:00 Понеділок 0 109
5-04-2021, 11:00

Камерун: відійшов до вічності кардинал Крістіан Війґан Тумі

Вислужений архієпископ Дуали був першим камерунським кардиналом. За життя був промоутером миру та пошани прав людини, доклавши чимало зусиль для примирення в країні.
Про це повідомляє Vatican News.

У перші години суботи, 3 квітня 2021 року на 91-му році життя відійшов до Бога кардинал Крістіан Війґан Тумі, вислужений архієпископ Дуали, найбільшого міста Камеруну. В 2019 році він отримав премію Нельсона Мандели за сприяння мирові та пошані прав людини та за боротьбу проти етнічної і релігійної дискримінації в Камеруні. В листопаді минулого року 90-річний ієрарх на кілька годин став жертвою викрадення, причиною якого стали саме миротворчі зусилля.

Кардинал Тумі народився 15 жовтня 1930 року в Кікайкелакі. В дитинстві мріяв стати вчителем, але зустріч із семінаристом пробудила покликання до священства. Прийнявши пресвітерські свячення 1966 року, виконував як душпастирські, так і вчительські обов’язки, а після навчання закордоном, став ректором духовної семінарії. Святий Йоан Павло ІІ 1979 року призначив його єпископом Яґуи, а наступного року уділив єпископські свячення в базиліці Святого Петра. В 1988 році Папа Войтила ввів його до Колегії Кардиналів як архієпископа Ґароуа, а 1991 року призначив архієпископом Дуали, де він прослужив до 2009 року.

Після смерті кардинала Крістіана Війґана Тумі, який вже не належав до грона виборців, Колегія Кардиналів нараховує 226 членів, 126 з яких є виборцями. Вони представляють 89 країн, з переліку яких вибув Камерун.
Новини зі світу 17:00 Понеділок 0 124 Відновлений «Гентський вівтар» повертається до собору Майже через десять років після початку комплексної консервації та реставрації, твір братів ван Ейків «Поклоніння містичному Агнцю», також відомий як «Гентський вівтар», повернувся до собору св. Бавона в Генті. Там він експонується у новому високотехнологічному приміщенні.