Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 5 причини, чому варто відновити регулярні відвідини храму

5 причини, чому варто відновити регулярні відвідини храму

Час пандемії приніс багато змін. Через те, що вірус змусив нас бути на відстані, спільна молитва стала на певний час недоступною.
Ми почали більше молитися онлайн і можливо багатьом такий варіант дуже навіть сподобався. Але оскільки карантин слабшає, ми частіше збираємось разом, а значить варто відновлювати, звісно ж із збереженням усіх заходів безпеки, регулярні відвідини богослужінь.

Чому це так важливо? Мабуть, над таким питанням задумалось немало вірних. Може насправді відвідувати спільні молитви не так і важливо?

Пропонуємо подумати над 5 причинами, з яких варто знову ходити на богослужіння бодай щонеділі.

У Біблії сказано, що молитва спільноти важлива

У Посланні Євреям 10, 25 читаємо:” не залишаймо своїх сходин, як то в декого є звичай, а, навпаки, втішаймо себе, і то тим більше, що бачите, як зближається день“. Богослужіння, а насамперед Літургія – це дуже важлива спільна молитва і участь у ній щонеділі не є заохоченням, а обов’язком кожного християнина.

Євхаристія – безцінний дар

Коли ми збираємось на Службу Божу, і беремо в ній участь, приймаємо Євхаристію, то сповнюємо слова Спасителя, якими Він на Таємній вечері заповідав чинити так на Його спомин.

Парафіяльна спільнота – це жива клітина Церкви

Відвідуючи храм своєї парафії, беручи участь у спільному житті громади, ми творимо живе тіло Церкви. Бо спільнота – це місце підьтримки і розуміння. Важливо відчувати себе інтегральною частинкою і водночас відчувати підтримку.

Коли ми разом, ми бачимо Бога одне в одному

Люди, які щоразу поруч з нами моляться Святу Літургію – не випадкові. Багато з них Бог поставив на нашому шляху з певною метою. Нерідко в парафіяльних спільнотах виникає багато суперечок, але це свідчить лише про те, що всі ми – в дорозі пізнання себе, Бога і ближнього. Творячи спільноту, ми допомагаємо одне одного бачити Бога, допомагати Йому кожен своєю місією.

Наше духовне життя розвивається

Якщо ми приходимо до храму, ідемо до сповіді і Євхаристії регулярно, то таким чином не допускаємо, щоби наше духовне життя занепало. І це дуже важливо. Навіть невеликі “перерви” у духовному зростанні можуть мати дуже негативні наслідки.

Нехай випробування пандемією лише зміцнить нащу віру і свідому участь у житті Церкви.

Джерело: Дивенсвіт
Катехетика Щоденний іспит сумління Зазвичай щоденний іспит сумління – це перша практика, яка зникає з молитовного життя віруючої людини. Часто не пояснюють ясно причину припинення практики щоденного аналізування дня перед Богом. Часто вважається, що іспит сумління не має практичної цінності у щоденному житті, перевантаженому різними справами. Часто також, не бачачи швидких результатів, легко піддатися знеохоченню. Хочемо тут показати, що іспит сумління має суттєву цінність у житті християнина, і показати помилкове розуміння його обсягу.