Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Рік тому був підписаний Документ про загальнолюдське братерство

Рік тому був підписаний Документ про загальнолюдське братерство

Запрошення до примирення, братерства й співпраці між представниками різних релігій 4 лютого 2019 року підписали під час міжрелігійного форуму в Абу-Дабі Папа Франциск і Великий Імам Ахмад Аль-Таїб.
Про це пише Vatican News.

«Не існує альтернативи: або будуватимемо прийдешнє разом, або ж майбутнього не буде», – сказав Папа Франциск, промовляючи під час міжрелігійної зустрічі в Founder's Memorial в столиці ОАЕ Абу-Дабі, що відбувалася 4 лютого 2019 року, в рамках Апостольської подорожі до цієї країни на Аравійському півострові, що тривала від 3 до 5 лютого. Наприкінці цієї зустрічі Глава Католицької Церкви та Великий Імам Ахмад Аль-Таїб, Ректор університету Аль-Азгар, одного з найважливіших ісламських богословських осередків, підписали «Документ про людське братерство задля всесвітнього миру та спільного співжиття».
 
У старанно приготованому документі, що став поворотним моментом у стосунках не лише між християнством й ісламом, підписанти вказують на культуру й діалог, співпрацю та взаємопізнання як орієнтири для подальшого шляху. Документ є закликом покласти край війнам, засуджує тероризм і насильство, особливо ті, що прикриваються релігійними мотивами. «Віра, – зазначається у передмові, – спонукає віруючого бачити в іншій людині брата, якого слід підтримувати та любити».

Заохочення читати й вивчати документ

Апостольська подорож до ОАЕ мале всесвітнє відлуння. Під час перельоту до Риму, спілкуючись із журналістами, Папа підкреслив, що згаданий документ зродився «із віри в Бога, Який є Батьком усіх» та слідує за «духом Другого Ватиканського Собору». Наступного дня після повернення, промовляючи до учасників загальної аудієнції, Святіший Отець заохотив читати й вивчати документ, підписаний в Абу-Дабі, бо він «дає різні спонуки для того, щоб прямувати вперед у діалозі щодо загальнолюдського братерства».

Верховний комітет з втілення Документа


Щоб поширювати ідеали толерантності та співпраці, вміщені в цій декларації, 20 серпня минулого року в Абу-Дабі було засновано Комітет з втілення Документа про загальнолюдське братерство, до якого спочатку увійшли представники християнства та ісламу, а згодом додався делегат від юдаїзму. Його завданням є розробляти напрямні для здійснення цілей Документа та супроводжувати їх застосування на міжнародному й регіональному рівнях, організовуючи, зокрема, зустрічі з релігійними лідерами, представниками міжнародних організацій, тощо.
 
Перше засідання комітету відбулося через три тижні в резиденції Святішого Отця – «Домі святої Марти» у Ватикані. Дата проведення була символічною – 11 вересня. Папа Франциск звернувся до його членів, між якими – його особистий секретар монсеньйор Йоанніс Лаці Ґаід, із словами вдячності й заохочення бути «ремісниками миру», закладаючи основи нової політики, характерною ознакою якої буде «не лише простягнута рука, але й відкрите серце». Наприкінці зустрічі її учасники, кожен згідно з власною релігійною традицією, помолилися за жертви теракту 11 вересня 2001 року в США та всіх терактів.

День загальнолюдського братерства

В грудні минулого року члени Верховного комітету зустрілися в Нью-Йорку з Генеральним Секретарем ООН Антоніо Ґуттерешем. Вони передали йому послання Папи Франциска та Великого Імама Ахмада Аль-Таїба, які пропонують проголосити 4 лютого Всесвітнім днем загальнолюдського братерства. Генеральний Секретар ООН запевнив у підтримці цієї ініціативи.