Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Польща: Компендіум навчання Церкви про патріотизм
10:11 Понеділок 0 281
20-01-2020, 10:11

Польща: Компендіум навчання Церкви про патріотизм

До посібника ввійшли документи, що відображають понад сторічну спадщину соціальної доктрини Церкви щодо цієї тематики.
Про це повідомляє Vatican News.

Наприкінці минулого року в Секретаріату Єпископської Конференції Польщі в Варшаві відбулося представлення Компендіуму навчання Католицької Церкви «Народ-Батьківщина-Патріотизм». До збірника увійшли висловлювання Учительського уряду Церкви щодо християнського бачення патріотизму.

Зібрання понад сторічної спадщини

Компендіум приготувала група експертів із соціальної доктрини Церкви, згуртованих навколо кафедри Католицького соціального вчення та соціології релігії Папського богословського факультету Вроцлава. Одним із упорядників є отець-доктор Ґжеґож Соколовскі, Голова фундації «Obserwatorium Społeczne», який під час презентації зазначив: «Ми вирішили зібрати всі висловлювання Церкви, що стосуються народу, батьківщини, патріотизму й націоналізму, аби не було якихось недомовок щодо того, як Церква окреслює ці поняття, щоб кожен міг сягнути до джерела, до документа та знайти відповідь на запитання про те, як протягом понад ста останніх років Церква підходила до поняття патріотизму».

Посібник як для катехетів, так і для політиків

Як зазначають упорядники, хоч тему патріотизму раніше підіймали чимало авторів, бракувало, однак, всеохоплюючого погляду на неї в світлі католицького соціального вчення. Тексти Компендіуму, як зазначив у передмові архієпископ Йозеф Купни, Голова Ради соціальних питань Польської Єпископської Конференції, можуть знадобитися вчителям, священикам і катехетам, зокрема, в праці з молоддю. Вони також можуть бути корисними для християнських політиків та представників самоврядування в їхній політичній і громадській діяльності на користь спільного добра, згідній із основами християнської етики.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий