Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 грудня, субота
19:08 П'ятниця 0 263
13-12-2019, 19:08

Літургія на кожен день, 14 грудня, субота

Посеред нас є Спаситель світу та його спасенне слово! Якщо з вірою та відкритим серцем приймемо Його до себе, а також дозволимо Йому, щоб керував нашим життям, – пізнаємо справжнє щастя, а життя наше стане корисне для Божої справи, так як корисне для Бога було життя та служіння пророка Іллі.
Св. ЙОАНА ВІД ХРЕСТА, ПРЕСВІТЕРА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан де Єпез народився біля Авіля в Іспанії близько 1542 року. У віці 12 років він вступив до ордену Кармелітів. Святий Йоан став головним помічником св. Терези в реформі ордену. Полюбив Христовий хрест і просив Бога, щоб йому ніколи не бракувало страждання. Ця молитва була вислухана. Реформаторська діяльність була для святого тернистим шляхом. Святий Йоан від Хреста проголошував необхідність абсолютного внутрішнього зубожіння, щоб дійти єдності з Богом. Своє вчення він висловлював у прозі та віршах. Помер у місті Убеда в 1591 році.

АНТИФОН НА ВХІД
Мене ж не доведи, Боже, чимось хвалитися, * як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, * яким для мене світ розп’ятий, а я – світові. (Гал 6, 14)

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував святого пресвітера Йоана від Хреста повним самозреченням і безмежною любов’ю до хреста; † вчини, щоб ми, постійно наслідуючи його приклад, * могли дійти до вічного оглядання Твоєї слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 48, 1-4. 9-11
Читання з Книги пророка Сираха.
І повстав Ілля, пророк мов вогонь, і слово його як світоч палало. Він навів на них голод і в ревності своїй зменшив їхню кількість. Словом Господнім небо замкнув, а й тричі вогонь із нього звів. Як ти прославився, Іллє, чудесами! Хто би похвалився рівністю з тобою? Полум’яний вихор вхопив тебе – колісниця з вогненними кіньми. Ти, як написано, приготовлений на часи прийдешні, аби вгамувати гнів Господній перед тим, як він спалахне, щоб навернути серце батька до сина і відновити покоління Якова. Щасливі ті, які тебе бачили й які заснули у твоїй любові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 80, 2аб і 3в. 15-16. 18-19
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Пастирю Ізраїля, *
Прихили до нас свої вуха!
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, *
прийди, щоб принести нам спасіння!
Боже воїнств, повернися, поглянь з неба і подивися, *
відвідай цей виноградник.
Захисти те, що насадила Твоя правиця, – *
сина, якого Ти зміцнив для себе.
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Нехай буде Твоя рука на людині Твоєї правиці, *
на сині людському, якого Ти зміцнив для себе.
Тож ми не відступимо від Тебе; Ти нас оживиш, – *
і ми Твоє Ім’я будемо прикликати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 3, 4. 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Приготуйте дорогу Господню, випряміть Його стежини –
усяке тіло побачить Боже спасіння!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 17, 10-13
† Читання святого Євангелія від Матея.
Спускаючись з гори, учні запитали Ісуса, кажучи: «Чому книжники говорять, що спочатку має прийти Ілля?» А Він, відповідаючи їм, сказав: «Ілля справді прийде і все поновить. Кажу ж вам, що Ілля вже прийшов, та його не впізнали, але зробили з ним те, що хотіли. Так і Син Людський має від них постраждати». Тоді учні зрозуміли, що Він говорив їм про Йоана Хрестителя. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Йоан від Хреста молитвою та вірністю вписав чудову сторінку в історію Церкви; молімося до Господа, щоб і ми могли прислужитися славі Божій і людському благу:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, витривало ведучи вірних тернистим і вузьким шляхом Заповідей Божих, укріплювала їх молитвою та святими таїнствами.
2. Молімося за вихователів духовних семінарій, щоб вони не тільки навчали семінаристів, але й виховували їх в істинній вірі та любові до ближнього.
3. Молімося за вчителів, щоб вони любили свою роботу і виконували її сумлінно та з любов’ю до своїх вихованців.
4. Молімося за дітей-сиріт, щоб вони не залишились без доброї і опікунської руки вихователів та людей щирого серця.
5. Молімося за померлих, особливо за ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щоб Господь дозволив їм оглядати світло свого обличчя повіки.
6. Молімося за нас самих, щоб Господь обдарував нас даром істинної молитви і щоб ми молилися як устами, так і серцем та думками.
Вислухай, Отче, смиренні благання своїх дітей та укріпи нас свої ми благодатями на дорозі до Твого Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, поглянь на дари, які  ми складаємо в день святого Йоана † і вчини, щоб ми, звершуючи тайни Господніх страстей, * наслі дували те, що чинимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Якщо хтось хоче йти за Мною, * нехай зречеться себе самого, * візьме хрест свій * і йде за Мною, – говорить Господь. (Пор. Мт 16, 24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, у святому Йоані чудесно засяяла тайна хреста; † вчини милостиво, щоб ми, зміцнені цією жертвою, були вірними Христові * та у Церкві трудилися для спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий