Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 січня, вівторок
19:08 Понеділок 0 875
27-01-2020, 19:08

Літургія на кожен день, 28 січня, вівторок

Ми не знаємо, чого хотіли родичі Ісуса, коли разом з Його Матір’ю просять про зустріч з Ним. Можливо це була цікавість, а можливо обурення фактом, що Христос недостатньо опікується своєю Матір’ю.  У своїй відповіді Христос нагадує усім, якою є площина родинних і суспільних взаємостосунків. Виконання Божої волі стоїть в основі усіх міжлюдських  стосунків, а цю  волю  виконує  той, хто кохає як Христос, – і Його Мати є першою, яка це вчинила.
Св. ТОМИ АКВІНСЬКОГО, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Тома народився близько 1225 року. Був вихований в абатстві Монте Кассіно. У молоді роки Тома вступив до ордену Домініканців. Вивчав богослов’я у місті Кельні під керівництвом св. Альберта Великого, а потім у Парижі, де пізніше сам викладав. Він – найвизначніший представник схоластичної філософії та схоластичного богослов’я. Його головні праці “Теологічна сумма” й “Сумма проти язичників” є оригінальним синтезом схоластичної філософії та богослов’я. Писав також коментарі до Святого Письма. Помер 7 березня 1274 року в дорозі до Ліону, куди поїхав, щоб взяти участь у Соборі. Святий Тома є покровителем католицьких шкіл.


АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і шатами слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА
Боже, джерело мудрості, завдяки Твоїй благодаті святий Тома Аквінський ревно прямував до святості та відзначався глибоким пізнанням священного вчення; * вчини, щоб ми зрозуміли те, чого він навчав і наслідували те, що він чинив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живеі царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 6, 12б-15. 17-19
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями Давид пішов і з радістю переніс ковчег Божий із дому Оведедома в місто Давида. І коли ті, хто переносив Господній ковчег, проходили шість кроків, то приносилося в жертву бика й годованого барана. Сам же Давид щосили танцював перед обличчям Господнім, і був при тому оперезаний льняним ефодом. Отак Давид і ввесь дім Ізраїля переносили ковчег Господній під веселі вигуки й трубні звуки. І принесли ковчег Господній і поставили його на своєму місці серед намету, що Давид нап’яв для нього, й приніс Давид усепалення перед обличчям Господнім і мирні жертви. І як скінчив Давид приносити всепалення й мирні жертви, благословив народ Іменем Господа Воїнств. Потім роздав усьому народові, всій многоті Ізраїля, чоловікам і жінкам, кожному по буханцеві хліба, по кусневі м’яса та по тістечку з родзинками, і пішов весь народ кожний до свого дому. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 7-8. 9-10
Господь Бог сильний – Він Царем є слави.
Підніміть, брами, свої верхи, – †
підніміться, вічні брами, *
нехай увійде Цар слави.
Хто ж той Цар слави? †
Це Господь – могутній і сильний, *
Господь, могутній у битві.
Підніміть, брами, свої верхи, – †
підніміться, вічні брами, *
нехай увійде Цар слави.
Хто ж той Цар слави? *
Господь Воїнств – Він є Цар слави.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 31-35
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу прийшли Ісусова мати та Його брати і, стоячи надворі, послали до Нього, кличучи Його. А довкола Нього сидів натовп. І говорять Йому: «Ось, Твоя мати, Твої брати і Твої сестри зовні шукають Тебе». А Він у відповідь їм каже: «Хто Моя мати та Мої брати?» І, поглянувши довкола себе на тих, які сиділи навкруги, каже: «Ось Моя мати та Мої брати! Адже хто виконує Божу волю, той Мені брат, і сестра, і мати». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Томиі всіх святих богословів просімо Господа про потрібні благодаті для святої Церкви та для нас особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало великих вчених у кожній галузі знання, і щоб вони ревно допомагали їй проповідувати святу віру.
2. Молімося за викладачів та усіх, хто вивчає теологію, щоб через навчання вони ще більше наближалися до Бога.
3. Молімося за винахідників і відкривачів, щоб їхні досягнення служили на благо людства.
4. Молімося за професорів духовних семінарій, щоб їхня праця принесла плоди мудрості і святості майбутніх священиків.
5. Молімося за душі померлих, щоб Господь прийняв їх до своєї слави.
6. Молімося за нас самих, щоб ми поглиблювали свої знання віри і з їх допомогою краще служили Христові та людям.
Боже, Ти є правдою і джерелом усякої істини; ведисвятуЦеркву і все людство дорогами Твоговчення, якеявив нам Твій Син Ісус Христос. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, нехай буде угодною Тобі жертва, охоче принесена нами в день спомину святого Томи, * за навчанням котрого ми також, прославляючи Тебе, цілковито Тобі присвячуємось. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто над Господнім законом день і ніч розмірковує, * плід свій дає у свою пору. (Пор. Пс 1, 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наситивши нас Христом – живим хлібом, повчинас через Христа– Учителя, † щоб ми, споминаючи святого Тому, пізнавали істину * і в любові являли її в ділах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.