Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 березня, п'ятниця
20:07 Четвер 0 334
26-03-2020, 20:07

Літургія на кожен день, 27 березня, п'ятниця

(фіол) П’ятниця ІV тижня Великого Посту
Знати земні речі не означає знати небесні. Знати по-людськи Ісуса не означає знати звідки Він, і хто Його Отець. В гонитві за ясною і прозорою думкою Ісуса люди намагались збагнути і спіймати Його тілесно. А ми у тиші відкриймо для себе тайну Його Серця.

АНТИФОН НА ВХІД
Боже, ім’ям Твоїм спаси мене * і силою Твоєю розсуди мою справу. * Боже, почуй мою молитву, * вислухай слова уст моїх. (Пор. Пс 54 (53), 3-4)

КОЛЕКТА

Боже, Ти приготував відповідні до нашої слабкості допоміжні засоби; † вчини, щоб дар оновлення, який з них випливає, * був з радістю прийнятий і приніс плоди святого життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мудр 2, 1а. 12-22
Читання з Книги Мудрості.
Безбожники один до одного мовляють, міркуючи невірно: «Коротке й журливе життя наше. Засядьмо на праведника, бо він нам невигідний і противиться нашим учинкам; він закидає нам гріхи проти закону, винить нас у вадах нашого виховання; гадає, нібито він знає Бога, сином Божим себе самого називає. Він – утілений докір думкам нашим, нам тяжко і глянути на нього. Адже життя його не таке, як в інших, і путі його інакші. Для нього ми немов підроблена монета, він уникає доріг наших, як нeчисті, щасливою називає кончину праведних і вихваляється, що Бог йому за батька. Гляньмо, чи слова його правдиві, та провірмо, що з ним буде на кінець. Якщо праведник справді є син Божий, то Бог захистить його і вирве його з рук противників. Випробуймо його зневагою й мукою, щоб ми пізнали його лагідність, і випробуймо його терпеливість. Засудімо його на смерть ганебну, адже, за його словами, допомога йому прийде». Отак собі гадали, та помилились, бо їхня злоба їх засліпила. Вони не відають таємних судів Божих і не надіються нагороди за святість; не вірять у заплату для душ непорочних. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 17-18. 19-20. 21 і 23
До тих Бог близько, в кого в серці скруха.
Благословлятиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Господом хвалитися душа моя буде. *
Хай почують лагідні і звеселяться.
Обличчя Господнє – проти тих, які зло чинять, *
щоб вигубити із землі про них всяку пам’ять.
Вони закликали – і Господь почув їх *
та визволив їх від всякого горя.
Господь близький до тих, чиї серця у скрусі, *
і спасе пригноблених духом.
У праведного скорбот багато, *
та від них усіх Господь його порятує.
До тих Бог близько, в кого в серці скруха.
Він оберігає всі його кості, *
жодна з них поламана не буде.
Господь душі своїх слуг відкупить, *
і не будуть осуджені †
всі ті, котрі на Нього покладають надію.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Не хлібом самим житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 7, 1-2. 10. 25-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус ходив по Галілеї, бо не хотів ходити по Юдеї, тому що юдеї шукали, як Його вбити. А було близько юдейське свято Наметів. Коли ж Його брати пішли на свято, то й Він пішов, але не явно, а наче таємно. Тоді деякі жителі Єрусалима почали говорити: «Хіба це не той, кого шукають, як вбити? І ось, Він говорить відкрито і нічого Йому не кажуть. Чи справді впевнилися старші, що Він Христос? Але ж ми знаємо, звідки Він; коли ж прийде Христос, ніхто не знатиме, звідки Він». Тоді Ісус вигукнув, навчаючи у храмі й кажучи: «І Мене знаєте, і звідки Я, ви знаєте; і Я не від себе прийшов, але правдивим є Той, хто послав Мене, котрого ви не знаєте. Я ж Його знаю, бо Я від Нього, і Він Мене послав!» Тож вони намагалися схопити Його, але ніхто не наклав на Нього рук, бо ще не настала Його година. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Дивлячись на Христа, проти якого змовились фарисеї та первосвященики, молімося за всіх переслідуваних за віру і праведність:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, не зважаючи на протистояння сучасного світу, мужньо та відкрито захищав права кожної людини.
2. Молімося за переслідуваних за віру, щоб Господь дарував їм силу та стійкість і щоб вони дочекалися свободи віросповідання.
3. Молімося за християн, з яких насміхаються з приводу їхнього віросповідання, щоб вони завжди відважно і безкомпромісно сповідували свою віру та несли Благу Вість усім без винятку.
4. Молімося за захисників пригноблених і переслідуваних, щоб вони не боялися погроз та труднощів і були вірними своєму покликанню.
5. Молімося за всіх померлих, а особливо за наших предків, які страждали за віру, щоб Господь винагородив їхню стійкість нев’янучим вінцем слави у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи не соромилися бути свідками нашої віри.
Господи Ісусе Христе, Ти заради нашого спасіння терпів гоніння, муки та смерть на хресті, підтримай наших братів і сестер, які страждають за віру, а нам допоможи бути вірними й відданими у Твоєму святому служінні. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, нехай ця свята жертва могутньою силою очистить нас від гріхів * і вчинить, щоб ми з більшою чистотою спромоглися прийти до її джерела. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Христі маємо відкуплення Його Кров’ю, * відпущення гріхів, згідно з багатством Його благодаті. (Еф 1, 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Оскільки ми переходимо від давнього до нового, просимо, Господи: † вчини, щоб ми покинули старі гріховні звички * та відновилися освяченням наших сердець. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Споглянь, Господи, на Твоїх слуг, які уповають на Тебе, * і візьми милостиво їх під свій небесний захист. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий