Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Ян Собіло: найважче чути про дітей, які стають жертвами насильства
15:00 Середа 0 216
4-05-2022, 15:00

Єпископ Ян Собіло: найважче чути про дітей, які стають жертвами насильства

Гуманітарна ситуація в Запоріжжі, матеріальна і духовна підтримка людей, які втікають з окупованих територій і роблять тут зупинку, трагедія дітей, що зазнають неймовірних страждань з боку окупантів, а також надія на допомогу Божої Матері.
Про ці теми в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News говорив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ в Україні.

«Поки що Запоріжжя ще має все необхідне для життя і для того, щоб допомогти тим, хто зміг виїхати з окупованих територій», – зазначив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви Ян Собіло, додаючи, що вони готові прийняти всіх і дають також допомогу на дорогу тим, хто їде далі:Преосвященний Ян Собіло розповів, що серед тих, хто втікає від війни, є чимало дітей:«Ці люди перебувають в шоковому стані, їм важко повірити, що їм вдалося вибратися звідти, бо кожен з них бачив своїх сусідів і близьких похованими безпосередньо перед будинками», – сказав єпископ, розповідаючи про перші зустрічі з тими, хто прибуває з Маріуполя:«Наша Небесна Матір приготовляла і зміцнювала нас, щоби цей жахливий час, час війни, ми пережили зміцнені Її опікою», – підкреслив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії, ділячись своїми думками з приводу початку Марійного місяця:«Що є найважчим для Вас у цей період війни?» – відповідаючи на це запитання, преосвященний Ян Собіло зазначив, що найважчим є, коли чує про дітей, які гинуть, про зґвалтованих дітей – хлопчиків і дівчат – про малолітніх дівчат, які вагітніють внаслідок зґвалтувань. «І через це дуже важко на серці, і я прошу Бога, аби він Своєю дією зупинив цю жахливу ситуацію, в якій страждають невинні люди і діти», – зазначив він, додаючи, що їхня допомога цим дітям, насамперед, спрямована на те, аби «вивезти, кого можливо з тієї території, а потім буде величезна праця психологів та Церкви», залучаючи всіх людей доброї волі, які розуміють глибоко зранені серця дітей:Інтерв'ю 17:00 Понеділок 0 157 Єпископ Едвард Кава OFMConv: «Війна нас до християнства не спонукає» 21 червня єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава OFMConv відзначав п'яту річницю єпископських свячень. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі розмову Віти Якубовської з єпископом для каналу «Скеля». Як минули 5 років єпископського служіння в архідієцезії? Які слова кардинала Яворського постійно пригадує єпископ Кава? Які є радощі та турботи у житті єпископа? Який найкращий спосіб відновити сили? Чому єпископ боїться того дня, коли закінчиться війна?
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.