Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 5 травня Церква згадує святу Ірину Македонську, діву
08:01 Четвер 0 825
5-05-2022, 08:01

5 травня Церква згадує святу Ірину Македонську, діву

Ірина жила у ІІ столітті. Походила свята з язичницької сім’ї, до хрещення носила ім’я Пенелопа.
Батько належав до македонської влади, тому для доньки готували розкішне майбутнє: було збудовано дім, надано слуг і вчителя для належної освіти. Учитель виявився християнином і зміг донести до серця молодої дівчини віру в Ісуса Христа.

Одного дня в кімнату до неї залетіли три птахи: голуб із оливною галузкою, орел із вінком і ворон зі змією – символи покори й чистоти, високого духу в роздумуванні над Божими таємницями та страждання й диявольських спокус. Це остаточно підштовхнуло дівчину приступити до хрещення.

Спершу рідні розділили радість доньки, однак батько, коли дівчина відмовила виходити заміж і поклонятися ідолам, віддав її на смерть під копитами коней. Біографії стверджують, що коні накинулися на самого чоловіка й завдали йому сильної шкоди, а за заступництвом Ірини він був зцілений. Так увірував цілий дім святої.

Ірина не припиняла проголошувати віру в Христа. Невдовзі її видали владі, та перед обличчям смерті дівчина відважно визнала віру. За це її вкинули в яму зі зміями та скорпіонами – та через кілька днів знайшли неушкодженою. Її жорстоко катували й хотіли розрізати пилкою, однак цьому завадила сильна гроза. Через святу багато язичників повірило в Ісуса Христа. Чудесно врятована від смерті, вона подорожувала містами Македонії та заносила в них християнство. Відчуваючи близьку смерть, Ірина оселилася в печері, а через декілька днів попросила завалити вхід камінням. Коли печеру відкрили, тіла святої не змогли знайти.

За пережиті страждання й гоніння Ірину вважають мученицею. Найбільше вшановують у Східній Церкві.

Зображають святу а царських шатах. Атрибути – хрест, пальмова гілка, голуб із оливною гілкою.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:01 Понеділок 0 1 776 27 червня - довільний спомин святого Кирила Александрійського, єпископа і Вчителя Церкви Кирило Александрійський (†444) став ініціатором скликання Ефеського Собору 431 року, де було проголошено віру християн у нерозривну єдність Божої та людської природ у Христі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.