Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Віталій Кривицький: «Щодо вакцинації позиція єпископату не змінилась»
09:01 Субота 0 227
13-03-2021, 09:01

Єпископ Віталій Кривицький: «Щодо вакцинації позиція єпископату не змінилась»

Єпископ Київсько-Житомирський Віталій Кривицький розповідає, чи буде він вакцинуватися від коронавірусу.
Представники МОЗ України звернулися до  Глави УГКЦ із пропозицією зробити щеплення, відповідно до умов, які запроваджує Наказ міністра Степанова. Предстоятель УГКЦ погодився на вакцинацію. А чи будуть вакцинуватися римо-католицькі владики? На це запитання відповідає єпископ Віталій Кривицький.  


«Якщо говорити про мої особисті плани, то я недавно перехворів на COVID-19, а отже розумію, що на даний момент в мене є антитіла до цієї хвороби, — сказав єпископ. — Тому питання своєї вакцинації я розглядатиму у майбутньому, але не у найближчі дні. Я дивитимусь, як розвиватиметься ситуація надалі, чи зможу я обтримати вакцину у якихось інших закладах: церковних чи ні, в Україні або поза її межами».

Говорячи про численні спекуляції та панічні настрої, пов’язані з вакцинацією, єпископ нагадав, що хоча згідно з документами, виданими Конгрегацією віровчення, не всі вакцини є морально бездоганними, Церква не має достатньої компетенції для того, щоб виносити судження про їхню медичну ефективність та безпечність. 

«Ми, як єпископи Католицької Церкви в Україні залишаємо право вибору за самими вірянами, — наголосив єпископ. — Ми не вбачаємо перешкод для того, щоб люди приймали вакцину, яка зараз наявна в Україні, однак і не агітуємо за вакцинацію своїм особистим прикладом — так само, як і у випадку з президентськими чи парламентськими виборами».

Єпископ Кривицький сказав, що на даний момент позиція єпископату щодо вакцинації, сформована на підставі раніше виданих Апостольською столицею документів, залишається незмінною, хіба щось зміниться під час зустрічі Конференції єпископів, яка за тиждень відбудеться у Львові, але про це обов’язково буде оголошено окремо.

Єпископ також прокоментував проблему численних теорій змов, що циркулюють навколо теми вакцинації. «Я хотів би, щоб віряни зосередилися не на фейках, а на тому, що Церква вже сказала з цього питання. Так, деякі вакцини не є морально чистими через клітинні лінії, створені на основі біоматеріалу з абортованих плодів, тому за можливості варто шукати альтернативу. Звісно, потрібен час на те, щоб в Україні з’явилася можливість вибору між вакцинами. Тому віряни, що планують вакцинуватися, повинні цікавитися складом доступних їм вакцин, пам’ятаючи однак про те, на чому наголосила Апостольська столиця: коли вибору між вакцинами немає, віряни можуть користуватися тими, що є в наявності, з міркувань захисту власного життя та здоров’я; але цей вибір є особистим рішенням кожної конкретної особи».

Єпископ Кривицький порадив вірянам  шукати інформацію, яка стосується вакцин, у перевірених та достовірних джерелах, ще раз нагадавши, що представники Церкви не є фахівцями у медичній стороні питання, однак щодо моральної оцінки вакцинації Церква вже неодноразово висловлювалася максимально чітко і коректно.

Джерело: CREDO
Інтерв'ю 14:01 Четвер 0 102 Перший Воскресенець з України отець Микола Ліпітак: «Життя для Бога —це щоденне Воскресіння» Настоятель парафії Матері Божої Неустанної Помочі РКЦ, що на Збоїщах у Львові, отець Микола Ліпітак є одним із перших
Отців Воскресенців з України. Раніше, до Другої Світової війни, це Згромадження активно працювало у Львові: займалися катехизаційною, виховною діяльністю, однак прихід радянської безбожної влади все обірвав. Десятки років за часів Незалежної України Отці Воскресенці працюють із молоддю, особами із особливими потребами, та й просто несуть світло віри і надії всім, хто цього потребує. Як пережити коронавірус двічі і не втратити оптимізму? Де шукати відповідь на покликання молодій людині? Про це та більше ексклюзивно “Духовній величі Львова” розповів отець Микола Ліпітак.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.