У віці 88 років помер о. Мануель Марія Карреіра Вєрез - іспанський єзуїт, один із найвідоміших сучасних астрофізиків, винахідник, прихильник близького союзу науки і віри.
Про це пише Deon.Протягом свого довгого життя єзуїт співпрацював із багатьма інституціями, між іншим з Ватиканською обсерваторією та Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). Однак через хворобу Альцгеймера останні роки його життя характеризувалися самотністю та частковим забуттям.
Мануель Марія народився 31 травня 1931 року у містечку Віларіба на північному заході Іспанії. Вступив до Товариства Ісуса (єзуїти) у Саламанці, вивчав класичні мови у місцевому університеті, після цього продовжував навчання з філософії у Папському Університеті Комільяс у Мадриді. У 1957 році виїхав до США для подальшого навчання в університеті св. Ігнатія Лойоли, де здобув ліценціат з теології.
Став відомим завдяки ґрунтовним знанням у галузі астрофізики, проведенню власних досліджень і викладанню понад 30 років в різних університетах, під час симпозіумів і наукових зібрань в Іспанії, Латинській Америці та інших країнах. Протягом багатьох років проводив дослідження і курси у Ватиканській обсерваторії. Співпрацював у багатьох проектах NASA.
Отець Мануель відзначався рідкісним вмінням говорити легко та доступно про складні теорії та поняття. Отець Карреіра відомий не лише як астрофізик, а й винахідник і фотограф космічного простору. Він винайшов ряд пристроїв, що допомагають краще спостерігати за небом і покращують умови та якість праці астрономів.
При цьому всьому професор єзуїт був гарячим захисником тези згідності науки і віри, між якими - як підкреслював - немає, і не може бути, жодних протиріч. Він зазначав, що обидві ці галузі є двома способами пізнання реальності, які мають одна одну доповнювати. Ані наука, не може прямо говорити про справи теології, ані віра не відповідає на теми матерії - переконував о. Карреіра. Про це він також говорив у циклі телевізійних програм "Від науки до Бога" (відео нижче).
У 2016 році у отця діагностували хворобу Альцгеймера, яка частково позбавила його пам'яті і свідомості оточуючого його світу. Останні три роки життя він провів, частково забутий, у домі єзуїтів поблизу Саламанки, де і помер 3 березня.
Вічне спочивання дай померлому, Господи! А світло віковічне нехай йому світить.