Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ґабріелла Ґамбіно про Лист Папи до подружніх пар: батьківська підтримка
13:01 Середа 0 192
29-12-2021, 13:01

Ґабріелла Ґамбіно про Лист Папи до подружніх пар: батьківська підтримка

Батьківський погляд та делікатність у висвітленні криз, труднощів та повсякденних динамік сімейного життя, бажання підтримати подружні пари та заклик до молоді одружуватися, пам’ятаючи про благодать Святої Тайни Подружжя. На ці та інші аспекти нещодавно опублікованого Листа Папи Франциска до подружніх пар вказала Заступниця Секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя.

Про це повідомляє Vatican News.

«Сьогодні багато сімей переживають різного роду кризи та труднощі, на які Папа звертає свій погляд як батько. Але мене особливо вразила його увага до Таїнства Подружжя. Краса цього дару, який сьогодні так важко зрозуміти молоді, полягає в присутності Христа, який живе в сім’ях, серед нашого щоденного життя», – на цьому наголосила професорка Ґабріелла Ґамбіно, Заступниця Секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя, коментуючи в інтерв’ю для Vatican News лист Папи Франциска до подружніх пар, що був оприлюднений у неділю, 26 грудня 2021 року, з нагоди свята Святого Сімейства.

Делікатне і важливе повчання про сім’ю

Професорка Ґамбіно вказала також на делікатність, з якою Святіший Отець пише в своєму листі про повсякденне життя та різні динаміки сімей, немовби беручи подружжя за руку, бажаючи підбадьорити їх та допомогти їм подолати самотність на цьому шляху. «І він закликає молодь одружуватися, вірити в благодать, яка підтримуватиме їх протягом усього подружнього життя, навіть серед бурь», – додала вона.

Лист до подружжя з’явився рівно через рік після того, як Папа проголосив Рік «Сім’я Amoris laetitia», що триває від 19 березня 2021 р., до 26 червня 2022 року. Заступниця Секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя зазначила, що це відомство провело багато заходів і розробило різні душпастирські матеріали, щоб допомогти дієцезіям та єпископським конференціям втілити в життя ідеї Апостольського напоумлення Amoris laetitia. Професорка додала, що лист Святішого Отця до подруж є також важливим повчанням про сім’ю, який парафії та дієцезії зможуть використовувати під час приготування до Всесвітньої зустрічі сімей, що відбудеться через 6 місяців.

Рік Amoris laetitia та синодальність

Ґабріелла Ґамбіно також підкреслила, що в Апостольському напоумленні Amoris laetitia Наступник святого Петра закликає Церкву переосмислити сімейне душпастирство. Вона додала, що до цього заохочує також XVI Звичайна Загальна Асамблея Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», перший етап якої розпочався у жовтні цього року.

Професорка зауважила, що в рамках синодального процесу та в процесі приготування до Всесвітньої зустрічі сімей варто було би заглибитися у роздуми про стосунки між Церквою та сім’єю, відповідаючи на запитання про те, як сім’я може допомогти Церкві бути більш синодальною; чого Церква може навчитися від «сімейного» способу розпізнавання, слухати і приймати; чого може навчитися з того, як батьки, діти та брати й сестри намагаються любити один одного зі своїми слабкостями, своєю уразливістю, конфліктами та різними точками зору. «Ці та інші питання, – наголосила вона, – можуть відкрити на новий спосіб розуміння душпастирства, на інший стиль, на конкретніше сопричастя між сім’ями та Церквою».


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.