Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Самотність як «зала для аудієнцій Святого Духа»
15:01 Субота 0 147
20-11-2021, 15:01

Самотність як «зала для аудієнцій Святого Духа»

Самотність важка для тих, хто не вміє молитися. Якщо тебе лякає самотність, якщо, залишившись на самоті, ти якнайшвидше шукаєш товариства, якщо ти шукаєш утішення в людях, то це вірна ознака того, що Бога тобі мало, що в тебе недостатньо розвинене внутрішнє життя.
Самотність, каже св. Бернард, це зала для аудієнцій Святого Духа. Проте, – додає він, – у трохи слабких душах і в тих, хто не навчився повністю умертвляти пожадливості тіла і світу, цікавість кипить і бурлить, сягаючи всюди... Звідси й щодня нові заняття, проекти і роботи, читання найрізноманітнішого не для збудування себе та інших, а лише для того, щоб убити нудьгу.

Що тут ще додати? Хіба що те, що якщо ця зала для аудієнцій Святого Духа не здається ні надто просторою, ні надто порожньою, то це знак того, що Бог наповнює її Своєю присутністю, і тобі достатньо цієї найсвятішої присутності. Вміймо добре використовувати ці дорогоцінні години слухання, уникаючи всіх порожніх думок, усіх розмов супроти любові до ближнього, усіх непотрібних занять, які заважають нам залишатися у солодкому тет-а-тет зі Святим Духом.

Джерело: Католицький оглядач
Катехетика 14:01 Субота 0 117 У чому сила батьківського благословення? Бог дав нам право благословляти усіх, навіть ворогів. Благословляти – це бажати особливого блага конкретній людині. Благословення у своїй суті не є жодним магічним формулюванням і від нього не залежить успіх чи невдача. Батьківське благословення – це вияв радості батьків за рішення своїх дітей, добрих взаємин між поколіннями.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.