Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 липня, понеділок
18:15 Неділя 0 369
18-07-2021, 18:15

Літургія на кожен день, 19 липня, понеділок

(зел) Понеділок XVI тижня Звичайного періоду
Колись люди прагнули чуда, котре виправдовувало б авторитет, на який претендував Ісус. Сьогодні багато хто має таку ж спокусу. Чому ми питаємо Ісуса: я маю Тобі вірити, маю Тобі довіритись? Покажи якісь знаки. Коріння невіри є різноманітним, – це й причина цього вимагання знаку. Остаточний знак вже даний. Воскресіння. Перемога над смертю. Ось знак, який виправдовує авторитет Ісуса.

АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені ; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі  жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй в них дари своєї благодаті, † щоб вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 14, 5-18
Читання з Книги Вихід.
Тими днями сповіщено царя єгипетського, що народ утік; тоді обернулося серце фараона та його слуг проти народу, і вони сказали: «І що ж ми наробили, що випу­стили Ізраїля від роботи на нас?» І повелів запрягти свою колісницю, і взяв з собою своїх людей; зібрав також шістсот колісниць добірних та всі інші колісниці єгипетські, і бійців до кожної. Господь же закаменив серце у фараона, царя єгипет­ського, і погнався він за синами Ізраїля; а сини Ізраїля в той час виходили з вознесеною рукою. Єгиптяни ж по­гналися за ними і наздогнали їх фараонові коні, колісни­ці, вершники та військо, як вони таборували при морі, коло Пігахіроту, напроти Ваал-Цефону. І як наблизився фараон, підвели сини Ізраїля очі, аж ось єгиптяни женуться за ними; і злякалися сини Ізраїля вельми та й заголосили до Господа. Та й кажуть до Мой­сея: «Хіба немає в Єгипті могил, що ти позабирав нас по­мирати в пустелі? Що ж це ти накоїв нам, що вивів нас із Єгипту? Хіба ми тобі цього не казали ще в Єгипті: Відій­ди від нас! Ми будемо єгиптянам служити; бо ж краще нам працювати для єгиптян, ніж гинути в пустелі». Відповів же Мойсей народові: «Не бійтеся! Стійте на місці, і побачите спасіння Господнє, яке Він зробить для вас сьогодні. Бо тих єгиптян, яких ви бачите сьогодні, не побачите більш вовіки! Господь бо воюватиме за вас, і ви мовчатимете». І сказав Господь Мойсеєві: «Чого голосиш до Мене? Вели синам Ізраїля, нехай вирушають. Ти ж підійми твою палицю та простягни твою руку над морем і розді­ли його, і нехай сини Ізраїля сушею пройдуть через сере­дину моря. Ось Я закаменю серце єгиптян, і вони підуть за вами слідом, і тоді покажу на фараоні і на всім його війську, на колісницях і на вершниках його Мою славу. І взнають єгиптяни, що Я – Господь, як покажу на фара­оні, на колісницях і на вершниках його Мою славу». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Вих 15, 1-2. 3-4. 5-6. 17-18
Співаймо Богу, славою бо вкрився.
Заспіваю Господу, бо славою прославився; †
коня і його вершника поверг у море. *
Міць моя та пісня – Господь, Він став мені спасінням.
Це Бог мій, і я Його прославлю, *
Бог батька мого, і я Його буду вихваляти.
Господь – муж-воїн, *
Господь – Його Ім’я.
Колісниці фараона та військо його вкинув у море, *
добірні витязі його втопились в Червонім морі.
Безодні їх покрили, *
пішли на дно, неначе камінь.
Твоя правиця, Господи, прославилась у силі, *
Твоя правиця ворога розгромила.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 12, 38-42
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу озвалися деякі з книжників і фарисеїв, ка­жучи: «Учителю, хочемо від Тебе бачити знамення». А Він у відповідь їм сказав: «Лукавий і перелюбний рід шукає знамення, та знамення не буде дано йому, хіба лише знамення пророка Йони. Адже так, як Йона був у череві кита три дні й три ночі, так буде Син Людський у серці землі  три дні й три ночі. Мужі ніневійські встануть на суд з цим родом і засу­дять його, бо вони покаялися на проповідь Йони, а ось тут – більше, ніж Йона! Цариця півдня підні меться на суд з цим родом і засудить його, бо вона прийшла з кін­ці в землі, щоби послухати мудрість Соломона, а ось тут – більше від Соломона!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Шляхи Провидіння часто незбагненні для нашого людського розуму, але Господь завжди прагне нашого блага; тому молімося з довірою:
1. Молімося за Святішого Отця, нашого верховного пастиря, щоб Господь благословив усі його справи та починання.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про благо і духовний поступ довірених їм народів.
3. Молімося за пригноблених і переслідуваних за релігійні чи суспільні переконання, щоб вони осягнули повну свободу.
4. Молімося за безробітних, щоб вони невдовзі знайшли роботу і могли з радістю прославляти Господа.
5. Молімося за померлих, щоб вони в Богові віднайшли свій вічний спочинок та невичерпне джерело щастя.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірні Христові і ніколи не відреклися від Нього.
Господи Ісусе Христе, Твоє милосердя не знає меж; помилуй свій народ і допомагай йому йти Твоїми шляхами. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жертвою замінив усі  жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він зробив пропам’ятними свої  чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.