Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа францисканцям: Сила оновлення, якої потребуєте, походить від Святого Духа
13:01 Понеділок 0 294
19-07-2021, 13:01

Папа францисканцям: Сила оновлення, якої потребуєте, походить від Святого Духа

Вітаючи учасників Генеральної Капітули Ордену Братів Менших, яка добігає до свого завершення в Римі, Папа Франциск нагадав послідовникам святого Франциска з Ассізі про «неоціненно багату духовну спадщину» францисканців, що випливає із зустрічі з потребуючими ближніми.
Про це пише Vatican News.

«Відправною точкою оновлення вашого бачення не може бути ніщо інше, як новий погляд, яким слід споглядати вбогого та марґіналізовного брата, що є знаком, мало що не таїнством присутності Бога», – пише Папа Франциск у посланні до учасників Генеральної Капітули Ордену Братів Менших, яка від 3 до 18 липня відбувається у міжнародній колегії Святого Лоренцо з Бріндізі на тему «Оновімо наше бачення. Приймімо наше майбутнє», надихаючись словами святого Павла з послання до Ефесян: «Прокинься, а Христос просвітить тебе». Як ми повідомляли, 13 липня капітула обрала  нового Генерального настоятеля ордену, яким став о. Массімо Фузареллі, що замінить у цьому служінні о. Майкла Перрі, який завершив свою каденцію.

Виклики та шанси пандемії

Привітавши учасників капітули та дотеперішнього і нового генеральних настоятелів, Святіший Отець зупинився на тому, що досвід пандемії, яку переживаємо, спонукає нас, з одного боку, «визнати, наскільки наше земне життя є шляхом, яким потрібно перейти як паломники та чужинці, як мандруючі люди, готові скинути із себе тягар речей і особистих претензій». З іншого ж боку, вона є «слушною нагодою для посилення стосунків з Христом і з ближніми». Й саме в цей «важкий і складний період», коли існує загроза залишатися «паралізованими», орден «переживає благодать» проведення звичайної генеральної капітули, що «вже причиною прославляти Бога та дякувати Йому».

Божий дотик через милосердя

Зупинившись на темі капітули «оновити власне бачення», Папа зазначив, що йдеться про досвід, який пережив молодий Франциск з Ассізі, називаючи його в своєму «Заповіті» початком свого навернення. Ним стала зустріч з прокаженими, коли «те, що було гірким, перемінилося в солодкість душі й тіла».

«Коренем вашої духовності, – пише Наступник святого Петра послідовникам святого Франциска, – є ця зустріч з останніми та страждаючими під знаком “чинення милосердя”. Бог торкнувся серця Франциска через милосердя, виявлене ближньому, й далі торкається наших сердець через зустріч з іншими, насамперед, з потребуючими. Відправною точкою оновлення вашого бачення не може бути ніщо інше, як новий погляд, яким слід споглядати вбогого та марґіналізовного брата, що є знаком, мало що не таїнством присутності Бога».

Не промовами, а близькістю

За словами Святішого Отця, з цього «оновленого погляду», тобто, з «конкретного досвіду зустрічі з ближнім і його ранами», може зродитися «оновлена енергія», щоб дивитися на майбутнє «як брати і як менші», відповідно до назви, яку святий Франциск обрав для себе та для своїх послідовників. Ця оновлююча сила походить із «святої операції» Святого Духа, Який перемінив гіркоту зустрічі з прокаженими в солодкість душі та тіла.

З цього випливає заохочення «виходити назустріч людям, які страждають на душі й на тілі», пропонуючи їм «свою смиренну та братерську присутність, без великих промов, але даючи відчути свою близькість менших братів». Папа також заохотив виходити «до пораненого створіння, нашого спільного дому», що страждає від визискування благ землі, внаслідок якого невелика кількість людей збагачується, в той час як для багатьох «створюються умови злиднів».

«Іти як мужі діалогу, стараючись будувати мости замість стін, пропонуючи дар братерства та соціальної дружби в світі, який неохоче прямує до спільного проекту. Виходити як мужі миру та примирення, заохочуючи тих, які сіють ненависть, поділи й насильство, до навернення серця, й пропонуючи постраждалим надію, яка зроджується з істини, справедливості та прощення», – пише Святіший Отець францисканцям, зазначаючи, що в цих зустрічах вони знайдуть спонуку «дедалі повніше жити Євангелієм».

Вчитися від бідних

Підсумовуючи, Папа заохотив братів менших не дозволити на те, щоби перед обличчям таких викликів, як зменшення кількості покликань і старіння, «тривога й страх завадили відкрити серця та уми на оновлення та на оживлення». «Ви маєте неоціненно багату духовну спадщину, вкорінену в євангельському житті та позначену молитвою, братерством, убогістю, духом меншості та неприв’язаності до місця. Не забувайте, що оновлений погляд, здатний відкритися на Боже майбутнє, отримуємо з близькості з убогими, жертвами сучасних форм рабства, біженцями та відкинутими цим світом. Вони – ваші вчителі. Обійміть їх, як це вчинив святий Франциск!» – закликав Святіший Отець.
Новини зі світу 10:01 Середа 0 193 Споруджено найбільшу у світі статую Ісуса Христа (ВІДЕО) У Бразилії, в штаті Ріу-Ґранді-ду-Сул, споруджено найбільшу у світі статую Христа. Як стало відомо в понеділок, ця статуя є більшою від дотеперішніх «рекордсменів» у Польщі, Бразилії та Португалії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.