Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 серпня, понеділок
18:01 Неділя 0 344
15-08-2021, 18:01

Літургія на кожен день, 16 серпня, понеділок

(зел) Понеділок ХХ тижня Звичайного періоду
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або: (біл) довільний спомин св. СТЕФАНА УГОРСЬКОГО
Вайк, син угорського князя Гейзи, народився в Естергомі близько 969 року. В дитинстві він був охрещений мандрівним місіонером. У 995 році був конфірмований св. Войцехом. Після смерті Гейзи почав панувати в Угорщині та ревно поширювати християнську віру. У 1000 році отримав від Папи Сильвестра ІІ царську корону. Він заснував 10 дієцезій з митрополією в Естергомі, а також відоме бенедиктинське абатство у Паннонгальмі. Помер 15 серпня 1038 року в день свята Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, яку називав “Великою Володаркою Угорщини”.
Спільні Меси: про одного святого

АНТИФОН НА ВХІД
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які  перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, святий Стефан, царюючи на землі, поширював істинну віру; * вчини, щоб у небесній славі він був славним заступником Твоєї Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Суд 2, 11-19
Читання з Книги Суддів.
Почали сини Ізраїля чинити зло в очах Господніх, й служити Ваалам. Покинули вони Господа, Бога батьків їхніх, який вивів їх з Єгипетської землі, й стали ходити за іншими богами, богами народів, які жили навкруги них, і стали поклонятися їм та тим гнівити Господа. Покину­ли вони Господа й почали служити Ваалові та Астарті. Тому й запалав гнів Господній на Ізраїля, і віддав Він їх у руки грабіжникам, які грабували їх, і продав їх у руки ворогам їхнім навкруги, так що вони не здолали більше устоятись перед своїми ворогами. Куди вони не виступали, рука Господня була проти них, їм на нещастя, як Господь сказав і як Господь присягався їм. І стало їм вельми скрутно. І настановив тоді Господь суддів, які рятували їх з рук їхніх грабіжників. Тільки ж бо вони й суддів своїх не слу­хали, а блудували за чужими богами й поклонялися їм. Притьмом звернули з дороги, якою ходили батьки їхні, слухаючи заповідей Господніх, – не так вони чинили. Коли Господь настановляв їм суддів, то Господь був із суддею і рятував їх з рук ворогів їхніх, доки жив на світі суддя, бо милосердився Господь над їхніми стогона­ми, що завдавали їм напасники та гнобителі їхні. Як же вмирав суддя, то вони поверталися до свого і витворяли ще гірше, ніж батьки їхні, ходивши слідами за іншими богами, щоб їм служити та й їм поклонятися. Нічого не позбулися з їхніх поганих вчинків, ані з їхньої упертої поведінки. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 34-35. 36-37. 39-40. 43аб і 44
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.
Вони не вигубили народів, *
про яких Господь говорив їм,
а з народами змішались *
і перейняли їхні вчинки.
І служили ідолам їхнім, *
які пасткою для них стали.
Своїх синів і своїх дочок *
вони в жертву демонам принесли.
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.
Вони опоганилися своїми ділами – *
перелюбствували у своїх діяннях.
Тож запалав Господній гнів супроти Його народу, *
Він відчув огиду до свого спадку.
Він визволяв їх часто, *
та у своїх задумах вони Йому опирались.
Та, як їх гнобили, Він зглянувся над ними, *
коли почув їхні благання.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 16-22
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу один юнак, підійшовши, сказав Ісусові: «Учителю, що доброго я маю робити, аби мати вічне життя?» Ісус же сказав йому: «Чому питаєш Мене про добре? Добрий тільки Один. А як хочеш увійти до життя, дотри­муйся заповідей». Той питає Його: «Яких?» Ісус відповів: «Не вбиватимеш, не чинитимеш пере­любу, не крастимеш, не будеш свідчити неправдиво, ша­нуй батька та матір і любитимеш ближнього свого, як самого себе». Каже Йому юнак: «Це все зберіг я, чого ще мені  бракує?» Ісус відпові в йому: «Якщо хочеш бути досконалим, піди та продай, що маєш, роздай бідним і матимеш скарб на небесах, а тоді приходь і йди за Мною». Почувши слово, юнак відійшов засмученим, бо мав великі маєтки. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Словами Господа: «Будете досконалі» всі ми були покликані до святості; просі мо Господа про благодаті, потрібні всім нам у паломницькому шляху до неба:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його благодатями, потрібними для виконання нелегкого служіння.
2. Молімося за священиків, щоб їхня ревна праця і молитва допомагали Божому народові осягнути істинну святість.
3. Молімося за молодь, щоб вона дбала про вічні блага і була гордістю й радістю батьків, Вітчизни та Церкви.
4. Молімося за монахів та монахинь, щоб їхня вірність обітам і радість життя стали для мирян уособленням духовних цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякого наслідку гріха і обдарував їх радістю святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, незважаючи на всі труднощі, сміливо й відважно йшли дорогою пізнання Бога в нашому житті.
Господи Ісусе Христе, Ти із сумом в очах спостерігав за юнаком, що відходив від Тебе; поглянь з радістю на нас, зі браних тут, і допомагай нам завжди йти шляхом, вибраним Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі те, що нам даєш * отримали взамін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.