Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відпуст на честь бл. Владислава Буковинського
12:01 Вівторок 0 142
21-06-2022, 12:01

Відпуст на честь бл. Владислава Буковинського

В Горохові, місцевості віддаленої 50 км від Луцька, знаходиться парафія, якої покровителем є бл. о. Владислав Буковинський. Це єдина парафія в Україні та всьому світі, покровителем якої є цей блаженний.
О. Владислав Буковинський був беатифікований у вересні 2016 року, а вже у березні 2017 тодішній настоятель парафії в Горохові о. Павло Хом’як, звернувся до луцького єпископа з проханням, щоб місцевій парафії надати другий титул. Єпископ Віталій Скомаровський враховуючи заслуги бл. о. Владислава, який працював у важкі часи на Волинській землі, позитивно відповів на це прохання, давши другу назву парафії в Горохові: Вознесіння Господнього і бл. Владислава Буковинського. Святом парафії став літургійний спомин бл. Владислава Буковинського, який припадає 20 червня.

Цьогорічні урочистості відбулися вперше в парафіяльній каплиці, яка ще в будові, та в якій мають залишитися мощі бл. Владислава. Війна в Україні змусила нас майже відразу перейти зі школи, де парафіяльна громада зустрічалася на Месах, до каплиці, де й досі відбувається будівництво.

Умови ще трохи екстремальні, немає підлоги, пил який підіймається з фундаментної плити, осідає на взутті та одязі парафіян. Присутні під час літургії вірні стаючи на коліна використовують залишки пінопласту. Вівтар – це звичайний стіл. Креденс на якому розміщуються речі та посуд для літургійного вжитку виготовлений з дерев’яних піддонів. Ще багато роботи та фінансової допомоги потрібно, щоб надати горохівській каплиці церковний вигляд та характер.

20 червня 2022 року о 18:00 годині урочисту Месу на честь бл. Владислава Буковинського звершив нинішній настоятель о. Марцін Цєсєльскі, який свою проповідь базував на словах бл. о. Владислава «Отож, всюди, де я був, бачив глибоку доцільність того, що власне там був».

Наприкінці Євхаристії відмовили молитву за заступництвом бл. о. Владислава; відбулося благословення мощами, а також можна було особисто вшанувати мощі Великого покровителя горохівської парафії.

Після літургії відспівали суплікацію – просячи Бога про закінчення війни та миру в нашій Батьківщині.

Джерело: парафія у Горохові
Новини з України 11:00 Вівторок 0 77 Відбулось паломництво до Божої Матері Зцілення Хворих 2 липня 2002 року, в архідієцезіальний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я, відбулося ІІ паломництво до санктуарію Божої Матері Зцілення Хворих, що у Тартакові на Львівщині.Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.