Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольська елемозинарія: милосердна любов Папи, що не здіймає галасу
16:27 П'ятниця 0 84
17-05-2019, 16:27

Апостольська елемозинарія: милосердна любов Папи, що не здіймає галасу

Понад 3,5 мільйонів євро Апостольська елемозинарія пожертвувала 2018 року від імені Папи на користь бідних і пнужденних, допомагаючи їм оплатити рахунки за комунальні послуги й оренду житла.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Милосердна любов Церкви сягає апостольських часів. Ісус Христос навчав, що після смерті ми будемо суджені за те, як ми любили, за наші конкретні щоденні вчинки (пор. Мт 25, 31-46). Святий Яків нагадує, що віра без діл мертва, бо саме вчинками любові людина може виявити віру в Господа Бога (пор. Як 2, 14-16).

Початки Апостольської елемозинарії


У перших християнських спільнотах займатися бідними та потребуючими було завданням, зокрема, дияконів. У пізніших часах Наступники святого Петра, як Єпископи Риму, ввіряли це служіння милосердної любові так званому Елемозінієрові, тобто, роздавачеві милостині. Вперше така назва з’явилася в буллі Папи Інокентія ІІІ у ХІІІ столітті. Власне у той час і народжується Папська елемозинарія. А Папа Лев ХІІІ додає до повноважень елемозинарії також і надавання Папських Благословень на пергаменті.

Рахунки за комунальні послуги та оренду

Сьогодні, дякуючи коштам, отриманим за ці пергаментні Папські Благословення, як також пожертвам, Папська елемозинарія може допомогти від імені Глави Католицької Церкви людям, що перебувають у дуже складному соціальному становищі. У 2018 році понад 3,5 мільйонів євро було роздано тим, які не могли самостійно оплатити рахунки за комунальні послуги, медичне обслуговування чи оренду житла. Майже стільки ж було витрачено на ці речі також і у 2017 році. Апостольська Столиця допомагає усім, не роблячи різниці між національностями чи віровизнанням.

Допомога тим, хто справді її потребує

Зазвичай, парохи пишуть до Апостольської елемозинарії, просячи допомогти тим, хто насправді перебуває у скрутному становищі і потребує допомоги. Після чого Папський роздавач милостині надсилає парохові чек із супровідною запискою: «Дар Святішого Отця». Ця допомога не проходить через асоціації чи інші організації, а надходить безпосередньо особі, яка, за словами місцевого пароха, її дійсно потребує.

Тиха праця


Апостольська елемозинарія щодня виконує свою працю у тиші, не розголошуючи про своє служіння милосердної любові. Окрім вищезгаданого, вона дбає про харчування для бідних, провадить медичну амбулаторію, перукарню і душові біля площі Святого Петра у Ватикані та нічліжку для безхатченків. На даний час Папським Елемозінієром є кардинал Конрад Краєвський, який називає себе рукою милосердя Святішого Отця. Як жартома говорить кардинал Краєвський, його головним завданням є «спустошувати рахунок Святішого Отця на користь бідних, згідно із логікою Євангелія».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:24 Вівторок 0 92 Папа: Молімося за тих, хто перебуває в стані важкої хвороби «Молімося за тих, хто перебуває в стані важкої недуги. Завжди оберігаймо життя – Божий дар – від його початку до природного завершення. Не піддаваймося культурі відкинення», – такий заклик Папа Франциск поширив через аккаунт @pontifex у Твіттері в понеділок, 20 травня 2019 року. Цього дня у французькій лікарні розпочали процедуру від’єднання від штучного живлення й гідратації Вінсента Ламберта, пацієнта, госпіталізованого 2008 року після ДТП. Деякі лікарі вважають, що він перебуває в стані «мінімальної свідомості», інші – що у «хронічному вегетативному стані».