Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Місця, пов’язані з історією «катакомбного» християнства в Японії, проголошені загальною спадщиною людства
10:35 Середа 0 440
4-07-2018, 10:35

Місця, пов’язані з історією «катакомбного» християнства в Японії, проголошені загальною спадщиною людства

30 червня 2018 року комітет ЮНЕСКО постановив проголосити загальнолюдською спадщиною дванадцять об’єктів у Нагасакі та в провінції Амакуза. Ці місця – символи переслідувань, яких християни зазнавали в період Едо (1603–1867).
Як розповідають «Новини з Ватикану», один із цих об’єктів – кафедральний собор Нагасакі, найдавніший християнський храм Японії, що належить до національної спадщини. Споруджений 1864 року двома французькими місіонерами на честь 26 мучеників, 9 європейців і 16 японців, він прославився подією, яку Папа Пій ІХ назвав «чудом Сходу».


Після посвячення храму до місіонерів прибула група людей із селища Уракамі. Вони попросили дозволу увійти до святині, щоб «ушанувати Марію». Це були нащадки перших християн, змушених протягом століть підпільно жити своєю вірою. Після них прийшли десятки тисяч катакомбних християн, які після відвідин собору більше не приховували своєї віри.


У переліку є, серед інших, залишки замку Гара, місце католицького повстання 1637 року, після якого загострилося переслідування, та селище Сакіцу в префектурі Кумамото, де християни підпільно практикували й передавали віру.


В інтерв’ю для «Asia News» архієпископ Нагасакі Джозеф Міцуакі Такамі зазначив, що християнство в Японії переслідували протягом 250 років. «Тепер його історія визнана, і численні японці цікавляться християнством. Багато з них прийде відвідати ці місця. Для нас це нагода євангелізувати».


З іншого боку, зауважив архієпископ, наголошувати необхідно не на самих місцях, а на тому, що вони репрезентують. «Потрібно пам’ятати історію, бо не будівлі важливі, а історія, яка стоїть за ними. Ідеться про історію віри, що має універсальну цінність».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:15 Вівторок 0 127 Папа до учасників Форуму в Давосі: моральний обов’язок людей – дбати одні про одних У посланні до учасників Всесвітнього Економічного Форуму Святіший Отець наголошує, що нехтувати гідністю іншої людини, означає применшувати власну цінність.