Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватикан: один день асамблеї ROACO буде присвячений Україні
14:00 Середа 0 84
22-06-2022, 14:00

Ватикан: один день асамблеї ROACO буде присвячений Україні

У Ватикані зібралася Рада організацій що допомагають Східним Церквам, що розгляне ситуацію в Святій Землі, Лівані, Ефіопії, Сирії та Україні.
Про це пише Vatican News.

Дикастерія для Східних Церков інформує про те, що від 20 до 23 червня 2022 р. відбувається 95-та пленарна асамблея ROACO – Ради організацій, які допомагають Східним Церквам. Безпосередні праці розпочалися засіданням керівного комітету в понеділок ввечері.

У вівторок, 21 червня, кардинал Леонардо Сандрі, Префект Дикастерії для Східних Церков і Голова ROACO, очолив інавгураційну Святу Месу, під час якої лунала особлива молитва за мир і за всіх доброчинців, живих і померлих, ввіряючи Господеві та заступництву Пресвятої Богоматері країни, що перебувають у компетенції цього відомства, які страждають від наслідків війни та політичної та соціальної нестабільності.

Перша робоча сесія була присвячена ситуації в Святій Землі та в Лівані, доповідали, зокрема, Апостольський Делегат в Єрусалимі та Апостольський Нунцій у Лівані, настоятель францисканців регіону о. Франческо Паттон. Після обіду погляд було скеровано на Ефіопію та Сирію завдяки присутності відповідних нунціїв, натомість архієпископ Пол Річард Ґаллаґер представив дипломатичну діяльність Апостольського Престолу, що стосується України, Близького Сходу, Ефіопії та Еритреї.

Середа, 22 червня, буде присвячена Україні. Про ситуацію шляхом відеоконференції доповідатимуть Блаженніший Святослав та Апостольський Нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас. Про розвиток екуменічної ситуації говоритиме кардинал Курт Кох, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами. Врешті, Тетяна Ставнича, Президентка Карітас України, розповість про гуманітарне служіння. Після обіду учасники засідання матимуть змогу почути свідчення деяких сімей, які постраждали від війни, та волонтерів, які перебувають на передовій несення допомоги.

Праці пленарної асамблеї завершаться зустріччю керівного комітету, а в четвер, 23 червня, запланована зустріч з Папою Франциском.
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 63 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.