Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 червня, вівторок
19:01 Понеділок 0 362
20-06-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 21 червня, вівторок

Яка велика кількість людей сьогодні ворожі щодо Церкви і невірні Богові. Не приймають віри в те, що в них може жити Христос і Святий Дух. Так відчиняють собі широкі двері до погибелі. Але ти і я підемо вузькою стежкою, тримаючись міцно за руку Ісуса Христа.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іспанською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.

АНТИФОН НА ВХІД
Той, чиї руки безвинні і чисте серце, † увійде на гору Господню * і стоятиме на Його святому місці.

КОЛЕКТА
Боже, Подателю небесних дарів, Ти з’єднав у святому Алойзієві непорочну чистоту життя з покутою, † а оскільки ми не зуміли наслідувати його в невинності, * вчини за його заступництвом і його заслугами, щоб ми наслідували його в покаянні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 19, 9б-11. 14-21. 31-35а. 36
Читання з Другої Книги Царів.
Тими днями Санхериб, цар асирійський, послав до Єзекії послів сказати: «Скажіть так Єзекії, юдейському цареві: Не давай твоєму Богові, на якого ти покладаєшся, зводити тебе словами: “Місто Єрусалим, мовляв, не попаде в руки асирійському цареві”. Адже ти сам чув, що асирійські царі зробили з усіма землями, як вони їх спустошили! І тобі б одному врятуватись?» Взяв Єзекія листа з рук послів і, прочитавши його, пішов у Господній храм і розгорнув його перед Господом. І молився Єзекія перед Господом і говорив: «Господи, Боже Ізраїля, який возсідаєш на херувимах! Ти один Бог над усіма царствами землі, Ти сотворив небо й землю. Прихили, Господи, вухо Твоє й вислухай; відкрий, Господи, очі Твої й споглянь. Слухай слова Санхериба, якими він прислав хулити Бога живого. Одно є правда, Господи, що асирійські царі спустошили народи й землі, і повкидали богів їхніх у вогонь, бо то ж і не боги, а діло рук людських, дерево й камінь, тим і могли їх понівечити. Але тепер, Господи, Боже наш, вирятуй нас із його руки, благаю, щоб усі царства на землі зрозуміли, що тільки Ти, Господи, Бог». Тоді Ісая, син Амоса, послав до Єзекії сказати: «Так говорить Господь, Бог Ізраїля: “Я вислухав твою молитву до Мене проти Санхериба, асирійського царя”. Ось те слово, що виповів Господь на нього: “Нехтує тобою, сміється з тебе дівиця, дочка Сіону; хитає головою позад тебе дочка Єрусалима”. Бо з Єрусалима вийде решта; те, що врятується, – з гори Сіону. Ревність Господа Сил це зробить! Тому ось що говорить Господь про асирійського царя: “Не ввійде він у це місто, стріли туди не пустить, не виступить зі щитом проти нього і не насипле проти нього валу. Дорогою, якою він прийшов, повернеться назад; у місто це не ввійде – слово Господнє. Я захищу це місто, Я його урятую заради Мене самого й заради слуги Мого Давида”». Тієї ж самої ночі вийшов ангел Господній і побив у асирійському таборі сто вісімдесят п’ять тисяч. Рушив Санхериб, асирійський цар, повернувся походом назад і залишився у Ніневії. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 48, 2-3аб. 3вг-4. 10-11
Бог своє місто заснував навіки.
Великий Господь і прославлений вельми *
у місті нашого Бога, на Його святій горі.
Його свята гора – прекрасне узвишшя, *
землі всієї радість.
Гора Сіон – північні схили, *
царя великого місто.
Бог у його палацах *
дає себе знати як притулок.
Боже, ми роздумували про Твоє милосер­дя *
всередині Твого храму.
Як Твоє Ім’я, о Боже, †
так само й слава Твоя – до землі окраїн; *
повна праведності Твоя правиця.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – Світло для світу! – Господь говорить.
Хто пі­де за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 6. 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав свої м учням: «Не давайте святого псам і не ки­дайте ваших перлин перед сви­ня­ми, щоб не потоптали їх свої ми но­гами і, обернувшись, не розшар­па­ли вас. Отже, все, що тільки бажаєте, щоби чинили вам люди, те чиніть їм і ви, бо в цьому Закон і Пророки. Входьте вузькою брамою, бо широка та брама й широка та до­рога, що ведуть до загибелі, – і багато є тих, які  ними входять. І як же вузька та брама й тісна та до­рога, що ведуть до життя, – і мало є тих, хто їх знаходить». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Відзначаючи день святого Алойзія Гонзаги, який ще в молодому віці досягнув вершин святості, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві у паломництві до Небесної Вітчизни:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завжди була молодою і вміла розпізнавати знаки часу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він завжди надихав своїм духом любові та молитви всіх священників Церкви.
3. Молімося за батьків, щоб вони прищеплювали своїм дітям принципи християнської моралі.
4. Молімося за хворих і стражденних, нехай у молитві й таїнствах вони знаходять зцілення та розраду.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь явив в них свою славу і благоволив їх прийняти до сонму святих.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди шукали істину.
Господи  Ісусе  Христе,  вчини,  щоб  ми  вірно виконували Твої заповіді і так удостоїлися вічного життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми, за прикладом святого Алойзія, завжди у святкових весільних шатах входили на небесну трапезу * і з таїнств, які  приймаємо, отримували багатства Твоє ї благодаті. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він дав їм хліба із небес, * і спожив чоловік хліб Ангелів.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти поживив нас Хлібом Ангелів, † вчини, щоб ми служили Тобі з чистим серцем * і за прикладом святого Алойзія, якого нині згадуємо, завжди за все Тобі  дякували. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.