Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 травня, неділя
19:00 Субота 0 562
7-05-2022, 19:00

Літургія на кожен день, 8 травня, неділя

(біл) ІV Великодня неділя  (Неділя Доброго Пастиря)
День матері
День пам’яті та примирення
(Початок Тижня молитов про покликання до священицького та богопосвяченого життя)

«Один з нас, істинна людина, що має тіло як у нас, і носить ім’я Ісус з Назарету, є Богом». Якщо цей вислів – неправда, то слова сьогоднішнього (і не лише сьогоднішнього) Євангелія небезпечні для нас і для приблизно третини людства. Бо чий тоді голос ми слухаємо і куди йдемо? Але Ісус довів цю правду: Його слово мало силу зцілювати, воскрешати з мертвих, виганяти злих духів, Він мав владу прощення гріхів і владу над смертю  –  Він  воскрес.  Ісус  був  встановлений  Господом  і  Месією, тому  Його  слово  не  тільки мало, а й має ту ж саму силу також і сьогодні.

АНТИФОН НА ВХІД:

Благодаті Господньої сповнена земля. * Сло- вом Господнім створене небо. * Алілуя. (Пор. Пс 33 (32), 5-6)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, веди нас до спільноти небесної радості, † щоб смирення пастви осягну- ло мету, * в дорозі до яко ї випереджує її відвага Пастиря. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 13, 14. 43-52
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Павло і Варнава, пройшовши шлях від Пергії, прибули до Антіохії Пісиді йської і, ввійшовши до синагоги в су- ботній день, сі ли. І багато з юдеїв і богобоязних прозелі тів пішли за Павлом і Варнавою. Ті, говорячи до них, переконували їх перебувати в Божій благодаті. А наступної суботи майже все мі сто зібралося, щоби послухати Господнє Слово. Коли юдеї побачили натовп, то сповнилися заздрістю і з хулою заперечували тому, що говорив Павло. Тоді  Павло і Варнава сказали з відвагою: «Треба було в першу чергу вам пропові дувати Боже Слово; оскі льки ж ви відкинули Його і самі собі  суд видаєте, що ви недостойні ві чного життя, то ось ми звертаємося до язичників. Бо так запові в нам Господь: “Поставив Я Тебе як сві тло язичникам, щоб Ти був для спасі ння аж до краю землі !”» Чуючи це, язичники раді ли і прославляли Господнє Слово; і пові рили ті, хто був призначений для ві чного життя. І Слово Господнє ширилося по всій країні. А юдеї підбурили побожних і богобоязних жінок та визначних громадян, і почали переслі дувати Павла й Варнаву, і вигнали їх зі своєї території. Вони ж, обтрусивши на них пил з ніг, прийшли до Іконії. А учні сповнювалися радістю і Духом Святим. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 2-3. 5
Ми – люд Господній, ми – Його отара.
Служіть Господу з радістю, †
веселими з’явіться перед Його обличчям. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Адже Господь добрий, *
Його милість – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Одкр 7, 9. 14б-17
Читання з Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, поглянув – і ось величезний натовп, якого злічити ніхто не міг, з кожного народу, поколі ння, народності і мови. Вони стояли, зодягнені в бі лий одяг, перед престолом і перед Агнцем, і пальмове ві ття було в їхніх руках. І сказав мені  один із старців: «Це ті, котрі  прийшли з великого утиску й випрали свій одяг, і вибілили його в крові Агнця. Тому вони перебува- ють перед Божим престолом і служать Йому вдень і вночі  в Його храмі. А Той, хто сидить на престолі, поставить свій намет над ними. Вони не будуть бі льше голодувати, і не будуть спраглими, й не буде палити їх сонце, ні жодна спека, тому що  Агнець, який посеред престолу, буде пасти їх і водитиме до джерел вод життя, і Бог зітре всяку сльозу з їхніх очей!» Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Пастир добрий.
І Я знаю своїх, і Мої Мене знають.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 10, 27-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав: «Мої вівці слухаються Мого голосу, і Я знаю їх, і вони йдуть слі дом за Мною; і Я даю їм вічне життя, і вони не загинуть повік, і ніхто не викраде їх з Моєї руки. Мій Отець, який дав їх Мені , є більший від усіх, і ніхто не може викрадати з руки Отця. Я і Отець – одне!» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа, Доброго Пастиря, наші молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало слуг Євангелія і Євхаристії.
2. Молімося за батьків і вихователів, щоб вони виховували молодь та дітей в дусі високих і шляхетних ідеалів.
3. Молімося про покликання до священицького та чернечого життя, щоб на Господній ниві не бракувало служителів Святої Церкви.
4. В День пам’яті та примирення молімося про мир для нашої Батьківщини.
5. Молімося за померлих, а особливо за померлих захисників України, щоб Господь благоволив прийняти їх до своєї небесної вівчарні.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми, дякуючи Господу за священиків, монахів та монахинь, завжди пам’ятали про них у молитві.
Господи, Ти велів нам просити про робітників для Твого виноградника і про пастирів для Твоєї пастви, вислухай наші молитви і зміцни всіх покликаних у своїй благодаті. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: дай нам завжди втішатися цими пасхальними тайнами; † нехай безустанна дія благодаті заради нашого відкуплення * стане для нас джерелом вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Воскрес Добрий Пастир, * котрий віддав життя за свої х овець * і благоволив померти за свою паству. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Добрий Пастирю, поглянь милостиво на свою паству † і благоволи привести на вічні пасовиська своїх овець, * котрих Ти відкупив дорогоцінною Кров’ю Твого Сина. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.