Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Гіндер про війну в Україні та гуманітарну ситуацію в Ємені
14:00 Четвер 0 116
5-05-2022, 14:00

Єпископ Гіндер про війну в Україні та гуманітарну ситуацію в Ємені

Війна в Україні може причинитися до погіршення гуманітарної ситуації та до посилення голоду в Ємені. Думками про це ділиться єпископ Пауль Гіндер, який очолював Апостольський Вікаріат Південної Аравії.
«Сподіваюся, що перемир’я стане початком серйозних переговорів, бо в мене склалося враження, що сторони вже втомилися війною та зрозуміли, що її неможливо виграти на полі бою», – говорить єпископ Пауль Гіндер, вислужений Апостольський Вікарій Південної Аравії, коментуючи ситуацію в Ємені. В інтерв’ю для Vatican News, записаному напередодні оголошення про те, що 1 травня 2022 р. Папа Франциск прийняв його зречення з уряду, вісімдесятирічний єпископ ділиться думками про гуманітарну ситуацію в Ємені, про те, як на неї вплине війна в Україні та про роль закликів до миру, що звучать з уст Папи Римського.

Розповідаючи про ситуацію в Ємені, де з-поміж 32 мільйонів населення понад 23 мільйони потребують, згідно з даними ООН, гуманітарної підтримки, зокрема, 17,4 мільйона перебувають у ситуації гострої продовольчої загрози, єпископ, який є уродженцем Швейцарії, зауважив, що «переговори не вирішать всі проблеми». Залишається виклик, як примирити різні угруповання всередині країни, щоби запобігти поновному спалахові в будь-який момент.

Продовольча криза

Відповідаючи на запитання про те, що можна зробити для подолання продовольчої кризи та голоду в країні, ієрарх виокремив два аспекти. Першим є старатися налагодити безпечні транспортні коридори, щоб їжа й необхідна допомога могли потрапити в критичні регіони. Але не менш важливим є, як тільки це стане можливим внаслідок тривалого припинення бойових дій, відновити власне виробництво. «Ємен – це бідна країна, але існують можливості вирощувати їжу для внутрішніх потреб. Однак, триваюча війна ставить під загрозу все внутрішнє виробництво, як це сталося в Ємені та відбувається в Україні. В Ємені це триває роками. Боюся, що тепер, з війною в Україні, ситуація погіршиться, бо ми добре знаємо, що Україна – один із головних виробників зернових і продовольства для багатьох частин світу. Що станеться, якщо вони не зможуть посіяти, а згодом переробляти продовольство через війну?» – запитує він.

Заклики Папи

Ділячись думками про те, яке значення мають заклики Папи, присвячені забутим війнам, єпископ Пауль Гіндер зауважив, що голос Папи чують, але війни цікавлять лише тоді, коли вони відбуваються близько. Наприклад, Ємен для багатьох є «периферією світу», про нього згадують лише тоді, коли виникають проблеми із судноплавством через Суецький канал, що порушує ланцюги поставок. А в дійсності, йдеться про 30 мільйонів людей, які страждають у стародавній і прекрасній країні…

А як щодо закликів Папи до перемир’я в Україні? За словами ієрарха, позиція Папи Франциска є «позицією, яку ми, християнські лідери, покликані втілювати в життя». Йдеться про «позицію віри та рішучих зусиль на користь ненасильства, на користь компромісу, де це можливо, не заперечуючи право на захист, коли виникає загроза для нашого життя». «Але важко, водночас, сказати, якою дорогою слід прямувати в кожній хвилині. Це одна з проблем», – сказав єпископ Гіндер, висловивши думку про те, що «Папа є достатньо розсудливим і мудрим, аби знати про існування напруження між базовою ідеєю, яку ми повинні захищати як послідовники Ісуса Христа, як справжні християни, та брутальною дійсністю, яка виникає в політичному світі. Це не завжди можна примирити. Якщо сказати просто, я не маю задовільної відповіді щодо конфлікту в Україні».

Бути християнином на Аравійському півострові

Відповідаючи на запитання про те, що означає бути християнином на Аравійському півострові, вислужений Апостольський Вікарій Південної Аравії зазначив, що йдеться про те, щоби бути «справжнім і чесним християнином, жити автентично». «Не повинно існувати прірви між тим, що говоримо, і нашим дійсним життям, особистим і спільнотним. Автентичність нашого християнського життя – найважливіша річ. Цікаво зазначити, що на початках християнства невільники відіграли важливу роль у несенні послання Ісуса Христа до людей. Іноді також і тут бачу, що поведінка простих людей приносить плід завдяки автентичному свідченню. Але всі ми трохи схильні оминати Голготу та відразу бігти до воскресіння. Але це так не працює», – підкреслив єпископ.
Інтерв'ю 17:00 Понеділок 0 157 Єпископ Едвард Кава OFMConv: «Війна нас до християнства не спонукає» 21 червня єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава OFMConv відзначав п'яту річницю єпископських свячень. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі розмову Віти Якубовської з єпископом для каналу «Скеля». Як минули 5 років єпископського служіння в архідієцезії? Які слова кардинала Яворського постійно пригадує єпископ Кава? Які є радощі та турботи у житті єпископа? Який найкращий спосіб відновити сили? Чому єпископ боїться того дня, коли закінчиться війна?
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.