Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Мокшицький: візит Папи на Донбас відвернув би примару війни
17:02 Неділя 0 438
20-02-2022, 17:02

Архієпископ Мокшицький: візит Папи на Донбас відвернув би примару війни

Митрополит Львівський латинського обряду, архієпископ Мечислав Мокшицький, сподівається, що Папа Франциск невдовзі зможе відвідати Донбас — найбільш наражену на потенційне вторгнення з боку Росії східну частину України.
У розмові з італійською агенцією SIR ієрарх висловив упевненість, що це віддалило би примару війни.

Він зазначив, що більшість мешканців Донбасу не мають достатньо ресурсів, щоб утекти в іншу частину України, і ці люди залишаються вдома попри бойові дії. Натомість багато мешканців із центральної України, зокрема з Києва, втекло на захід країни. У Львові та навколишніх селах уже немає вільних помешкань, адже їх зайняли люди, які хочуть бути якнайдалі від лінії фронту.

Архієпископ Мокшицький додав: вважається, що Росія має намір окупувати більшу частину України і відрізати їй вихід до моря, щоб самій мати вільний доступ до Криму. При цьому ієрарх переконаний, що ні росіяни, ні українці не хочуть війни, всі хочуть жити в мирі.

Нагадаємо, що в Україні дуже чекають на візит Папи Франциска. Ще минулого року почали говорити про його можливий приїзд у 2022 році. Архієпископ Мечислав Мокшицький сказав, що довідався про плани Святішого Отця відвідати Україну 2022 року. Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук 1 грудня 2021 року, після зустрічі зі Святішим Отцем, повідомив, що візит Папи Франциска в Україну можливий, хоча це ще не анонсовано офіційно. Також в МЗС України заявляли, що «питання організації можливого апостольського візиту до України Папи Франциска на запрошення Президента України Володимира Зеленського знаходиться на порядку денному двостороннього політичного діалогу». Про те, що Росія намагається унеможливити візит Папи Франциска в Україну, повідомляв посол України при Апостольському Престолі Андрій Юраш. Він також заявив 14 лютого 2022 р, що Україна охоче прийме ватиканське посередництво у справі конфлікту з Росією і хоче, щоб Папа Франциск відвідав нашу країну якнайшвидше, навіть у нинішній ситуації, і що Україна готова його прийняти в будь-який час. Єпископат України закликав молитися в намірі миру та паломництва Папи Франциска до нашої країни.

Джерело: CREDO
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.