Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа молоді зі «Scholas Occurentes»: Історії біженців – уроки життя

Папа молоді зі «Scholas Occurentes»: Історії біженців – уроки життя

Папа Франциск зустрівся з молоддю, яка навчається в рамках мережі «Scholas Occurrentes», заохочуючи їх ставати будівничими культури зустрічі, щоби творити спільноту з тими, які перебувають у найбільшій потребі.
Про це пише Vatican News.

«Навчіться втікати із в’язниць, які вам нав’язуються заздалегідь визначеними соціальними звичками, суспільно правильним. Іноді вони полонять тебе стилями поведінки, що вчиняють тебе штивним, що заважають тобі чути та відчувати», – закликав Папа Франциск юнаків і дівчат із понад 40 країн світу, що входять до освітньої мережі «Scholas Occurrentes».

Міжнародна зустріч в Римі

«Scholas Occurrentes» (Школи зустрічі або Близькі школи) – це міжнародна організація Папського права, створена за ініціативою Папи Франциска. Вона присутня в 190 країнах і через свою мережу включає понад 500 000 навчальних закладів. Її місія полягає в тому, аби сприяти інтеграції всіх учнів у світі за допомогою технологічних, спортивних та мистецьких ініціатив, що сприяють вихованню культури зустрічі.

Від 23 до 25 листопада 2021 року, в Папській міжнародній колегії «Maria Mater Ecclesiae» в Римі відбувалася Міжнародна зустріч молоді, організована фундацією та Міністерством освіти Італії. Понад 50 учасників з різних країн світу зібралися, аби поділитися досвідом, пережитим в час пандемії. Молоді люди віком від 16 до 27 років походять з різних культурних контекстів та належать до різних релігій. Серед них – біженці, прохачі притулку, студенти престижних університетів, а також ті, які виключені із традиційної освітньої системи. Вони обговорювали проблеми та труднощі, а також нові можливості, які з’явилися в цій новій ситуації. В останній день зустрічі до них приєднався Папа Франциск, якому були представлені її підсумки, а також новий проект, що черпає натхнення з енцикліки «Fratelli tutti».

Зустріч з Папою

Святіший Отець прибув до колегії приблизно о 16:00 місцевого часу. Його зустріли провідники «Scholas Occurrentes» Хосе Марія дель Корраль та Енріке Пальмейро, Міністр освіти Італії Патріціо Б’янкі та молодь. Папа оглянув театральну постановку «Обличчя пандемії» та поспілкувався з юнаками і дівчатами на тему світу, який вони уявляють і про те, як втілювати це бачення в життя. Учасники представили йому проект Школа політики «Fratelli Tutti», в рамках якого перші 50 слухачів протягом року проходять гуманістичний і політичний вишкіл, інспірований однойменною енциклікою.

Будування відкритої спільноти

Перше запитання Святішому Отцеві було поставлене модератором від імені дівчини, що не змогла приїхати. Вона запитувала про те, як зберегти спільноту «відкритою». Відповідаючи, Папа підкреслив, що спільнота залишається відкритою завдяки здатності кожного до зустрічі. «Коли ми втрачаємо цю здатність зустрічатися, то стаємо закам’янілими», – сказав він, пояснюючи, що тоді серце стає закам’янілим, а ми піддамося тому, що є, так би мовити, соціально коректним, стаємо немовби «накрохмаленими», уникаючи різких рухів і втрачаючи оригінальність. Рушієм є креативність, але вона також включає ризик. Святіший Отець зазначив, що коли «внутрішні емоції вимкнені», а ми робимо те, що всі, то «втрачаємо свою особистість». Потрібно, натомість, бути автентичними, вміти усміхатися не лише обличчям, але й серцем. Саме в цьому й полягає «бути відкритими на інших».

Папа також прокоментував свідчення юнака з Руанди, який розповів про те, як його батьки 1994 року втекли в ДР Конго, рятуючись від геноциду. Тепер він вивчає право в Південноафриканській Республіці та вдячний за таку можливість. Його розповідь стала нагодою ще раз торкнутися теми того, як міжнародна спільнота може допомогти біженцям, які рятуються від важких обставин у своїх країнах, вирушивши у подорож не з метою туризму, але змушені до цього. Святіший Отець зазначив, що говорить про це не з метою «катувати» молодь цією моторошною дійсністю, але щоб допомогти їм подумати про цих своїх братів і сестер. З цього випливає заохочення, звернене до учасників, бути вдячними за те, що вони мають, а також запитувати себе про те, чого нас можуть навчити історії біженців.
Новини з Ватикану Зміна керівництва Дикастерії служіння цілісному людському розвитку Від 1 січня 2022 року обов’язки Префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвитку тимчасово виконуватиме кардинал Майкл Черні, а обов’язки Секретаря цього відомства – сестра-салезіянка Алессандра Смеріллі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.