Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дискусію завершено. Єпископи США ухвалили документ про Євхаристію
16:01 Четвер 0 357
18-11-2021, 16:01

Дискусію завершено. Єпископи США ухвалили документ про Євхаристію

Єпископат США 17 листопада 2021 року ухвалив довгоочікуваний документ «Таємниця Євхаристії в житті Церкви», який протягом його створення викликав багато емоцій.
Єпископи прийняли його проголошення оваціями стоячи. Цей документ містить вказівки щодо уділення Причастя вірним. Він не називає на прізвищ ані президента, ані інших проабортних політиків, а зосереджується на «значенні Євхаристії та на критеріях того, хто може приймати Причастя».

Навколо документу протягом певного часу відбувалися гарячі дискусії. На думку деяких єпископів «потрібно було би застерегти [проабортних] політиків, що, приймаючи у такому стані Святе Причастя, вони стають причиною скандалів і сум’яття» серед вірних. Інші ієрархи, навпаки, назвали такий підхід «створенням поділів, що ведуть лише до політизації Церкви».

Засідання єпископів відбувалися на щорічному з’їзді в Балтіморі, штат Меріленд. 17 листопада 2021 р. відбулося голосування щодо ухвалення документу. Для його підтримки потрібна була більшість у дві третини голосів, тоді як проголосувала за нього переважна більшість — 222 голоси «за» і 8 «проти»; троє єпископів утрималися.  

Про те, кого причащати, вирішуватиме єпископ

У документі чітко не згадується про відмову в таїнстві політикам, чиї дії суперечать ученню Церкви щодо захисту людського життя. Він, швидше, пропонує вказівки (guidelines), аніж церковну політику, яка би стосувалася всієї країни.

Тому рішення, хто може приймати Причастя, залишено місцевим єпископам. Наприклад, архієпископ Вашингтона кардинал Вілтон Ґреґорі ще раніше заявив, що «запрошує пана Байдена приймати Причастя у храмах, що розташовані на території столичної архідієцезії».

Один із головних авторів цього документу, архієпископ Джозеф Ноумен, в інтерв’ю для CBS News наголошував, ще до закінчення голосування, на відповідальності єпископів за душі [проабортних] політиків. «Незважаючи на їхнє нелегке служіння заради спільного блага суспільства, єпископи не повинні боятися повчати їх, яка це серйозна справа», — підкреслив ієрарх.  

Віра і політика

Окрім президента США, який з одного боку регулярно буває на Святій Месі й підкреслює велику роль католицької віри в своєму житті, з іншого боку — відкрито підтримує «право» на аборт, таку ж позицію займає і спікер Палати представників Ненсі Пелосі, яка визнає себе католичкою і разом із цим підтримує вбивство зачатих дітей.

«За послідовним вченням Церкви, людина, яка приймає Святе Причастя в стані смертного гріха, не тільки не отримує благодаті таїнства, а й чинить гріх святотатства, не шануючи належно Тіло й Кров Христа», — пояснює документ.

Джерело: CREDO
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.