Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Прошу вас, не дозвольте на те, аби у нас викрали надію!

Папа: Прошу вас, не дозвольте на те, аби у нас викрали надію!

Слово Святішого Отця до учасників віртуального Семінару на тему “Латинська Америка: Церква, Папа Франциск та сценарії пандемії”, метою якого є проаналізувати ситуацію пандемії в Латинській Америці та її наслідки.
Про це пише Vatican News.

«Дякую організаторам за цю ініціативу і сподіваюся, що вона через досвід братерства та будування соціальної дружби зможе надихнути шляхи, спонукати процеси, створити союзи та дати поштовх всім механізмам, необхідним для забезпечення гідного життя наших народів, особливо, найбільш відкинених», – сказав Папа Франциск, промовляючи за допомогою відеопослання до учасників віртуального Семінару на тему “Латинська Америка: Церква, Папа Франциск та сценарії пандемії”, що відбувається 19 листопада 2020 року. Відразу на початку Єпископ Риму підкреслив, що метою цієї он-лайн зустрічі стало бажання роздумати та проаналізувати ситуацію пандемії в Латинській Америці та її наслідків і, особливим чином, замислитися нам можливими діями, які б посприяли виходові із цієї ситуації та допомогли у розвитку континенту.

За словами Глави Католицької Церкви, актуальна ситуація пандемії поширила спектр проблем та вказала на вже існуючі, виокремлюючи форми соціально-економічної несправедливості, які вже віддавна завдають болю народам Латинської Америки. «До нерівності та дискримінації, які збільшують соціальний розрив, додаються складні ситуації, в яких перебувають хворі та багато сімей, що переживають моменти невизначеності та зазнають соціальної несправедливості. Це проявляється тоді, коли бачимо, що не всі мають доступ до необхідних ресурсів для здійснення елементарних заходів захисту проти Covid-19», – додав він.

Такими необхідними ресурсами, на переконання Папи, є надійне місце, де хворий міг би проходити лікування, забезпечуючи соціальну дистанцію, воду та потрібні дезінфікуючі засоби, стабільне місце праці, тощо. “Пандемія вчинила наші вже існуючі вразливості ще більш помітними”, – підкреслив Папа, пригадуючи, що до драми з поширенням віру додається й те, що багато людей у цей час змушені долати проблеми, пов’язані із лісовими пожежами в Амазонії та їхніми наслідками для екосистеми не лише південно-американського континенту, але й усього світу.

«Ми усвідомлюємо, що руйнівні наслідки пандемії нам доведеться ще довго переживати, зокрема, в наших економіках, які вимагають солідарної уваги та творчих пропозицій для того, аби полегшити тягар кризи», – продовжив далі Святіший Отець, зазначаючи, що шляхами виходу із цієї драматичної ситуаціє є здійснення принципу поділу добром зі іншими, а не накопичування благ з метою посідати та нагромаджувати. Хліба є достатньо для всіх і навіть з надлишком...

«Пандемія показала найкращі і найгірші сторони наших народів, а також найкращі і гірші сторони кожної людини. Сьогодні, більше, ніж будь коли, нам необхідно наново усвідомити нашу спільну приналежність. Вірус нагадує нам, що найкращий спосіб піклуватися про себе – це навчитись піклуватися і оберігати тих, яких ми маємо поруч», – переконує Понтифік, наголошуючи на тому, що попри пандемію сьогодні ми змушені долати також ряд інших соціальних викликів, зокрема, браку даху над головою, землі та праці.

«Прошу вас, не дозвольте на те, аби у нас вкрали надію! Шлях солідарності як справедливості – це найкраще вираження любові та близькості. Ми можемо вийти з цих криз кращими, як про це свідчать багато наших братів і сестер у щоденному дарі свого життя та в ініціативах, які започатковані Божим людом», – наголосив Папа, звертаючись із закликом до відповідальності, особливим чином, до тих, кому довірена політична влада.

Далі він пригадав, що політика – це високе покликання та одна з найвищий форм милосердної любові, адже її метою є спільне добро. А цитуючи свою соціальну енцикліку “Fratelli tutti”, Святіший Отець закликав до того, аби в кожній людині бачити брата чи сестру, аби шукати соціальну дружбу, яка охоплює всіх. Всі намагання, спрямовані на досягнення солідарного суспільства, є високим проявом милосердної любові, що перевищують поодинокі прояви любові до окремих осіб. Мова йде про поступ в напрямку до суспільного та політичного порядку, душею якого є соціальне милосердя, а це, у свою чергу, вимагає навчитись мистецтва зустрічі.

Серед іншого, Папа Франциск вказав також і на проблему корупції, яка просочується також і в церковні середовища і завдає великої рани Божому народові. «Закликаю вас, натхнених світлом Євангелія, разом і надалі виходити до всіх людей доброї волі, шукаючи тих, які просить про допомогу, за прикладом Доброго Самарянина, обіймаючи найслабших і будуючи (...) нову цивілізацію, оскільки, добро, як і любов, справедливість та солідарність, не досягаються раз і назавжди, їх потрібно здобувати день-за-днем», – підсумував Глава Католицької Церкви, звертаючись до учасників віртуального Семінару на тему «Латинська Америка: Церква, Папа Франциск та сценарії пандемії».
Новини з Ватикану Папа: «Далі молімося за мир в Україні та в усьому світі» Папа Франциск побажав, аби криза, спровокована війною в Україні, стала викликом для мудрих державних мужів у будуванні миру, що ґрунтується не на рівновазі озброєнь і страхові, але на взаємній пошані між народами і цивілізаціями.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.