Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 листопада, п'ятниця
19:01 Четвер 0 682
5-11-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 6 листопада, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХХІ звичайного тижня
Я – син світла. Тому мої слова та вчинки – вже не тільки мої, а Ісусові. Тому мені не потрібно наслідувати хитрощі синів світу цього. Я не мушу їх боятися. Не повинен також брехати та обманювати. Міць Духа робить мене здатним жити у правді, чесності й мирі. Господи, наповни мене сьогодні своєю мудрістю й міццю!
Або: (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса: про Пресвяте Серце Ісуса

АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 3, 17 – 4, 1
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Будьте моїми послідовниками, брати, і приглядайте­ся до тих, які поводяться згідно з нашим взірцем. Адже багато хто, – про них я часто говорив вам, а нині з плачем кажу, – поводяться, як вороги Христового хреста. Їхній кінець – загибель, їхній бог – черево, і сором – їхня слава; вони про земне думають. Адже наше громадянство – на небесах, звідки й очікуємо Спасителя, Господа Ісуса Христа, котрий силою, якою Він може все підкорити собі, перемінить тіло на­шого приниження так, щоб воно було подібне до тіла Його слави. Тому, мої любі й милі брати, ви – моя радість і вінець, – стійте так у Господі, улюблені! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 122, 1-2. 3-4а. 4б-5
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Господнього дому!»
Наші ноги стояли *
в твоїх брамах, Єрусалиме.
Єрусалиме, ти збудований як місто, *
що в собі об’єднує разом,
бо туди приходили коліна, *
коліна Господні.
Як свідчення для Ізраїля, *
щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, –
і Я дам вам відпочинок!
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 16, 1-8
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав до своїх учнів: «Був один багатий чоловік, котрий мав управителя, якого звинуватили, нібито він розтрачує його майно. Покликавши його, ска­зав йому: “Що це я чую про тебе? Дай звіт за своє управ­ління, бо більше не зможеш розпоряджатися”. Став міркувати собі  управитель: “Що ж мені  робити, адже мій пан позбавляє мене управління? Копати не маю сили, жебракувати соромлюся. Знаю, що зроблю, щоб, коли буду усунений від управління, прийняли мене до своїх домів”. І, покликавши кожного з боржників свого пана, за­питав першого: “Скільки винен ти моєму панові?” Той відповів: “Сто мірок олії”. І сказав він йому: “Візьми свою розписку, швидко сідай і напиши: п’ятдесят”. Потім запитав другого: “А ти скільки винен?” Той відказав: “Сто мірок пшениці”. Каже йому: “Візьми свою розписку й напиши: вісімдесят”. І похвалив пан нечесного управителя, бо той розумно вчинив. Адже сини цього віку розумніші від синів світла у своєму поколінні». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Кожен має своє, визначене Богом, завдання; молімося за свя­ту Церкву та всіх людей:
1. Молімося за Святішого Отця, щоби він, із допомогою Свя­того Духа, витривало вів Церкву до спасіння.
2. Молімося за нашого єпископа та всіх священиків, щоб рев­ним і розважливим служінням вони підтримували у вірі Божий народ.
3. Молімося за керівників нашої Батьківщини, щоб їхня праця відзначалася порядністю та мудрістю і приносила ко­ристь громадянам України.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб молитва і Святе Причастя зміцнили їх та додали сил нести їхній важкий хрест.
5. Молімося за померлих, щоб Господь винагородив їх за земні труди вічним спочиванням у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, натхнені Божою благодаттю, вірно виконували всі наші обов’язки.
Господи наш і Отче, вислухай наші молитви і уділи нам бла­годатей, потрібних для вірного виконання наших обов’язків на землі, щоб ми удостоїлися отримати вічне щастя на небе­сах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Субота 0 114 2 липня Церква згадує святого Бернардина, пресвітера Бернардин Реаліно (1530–1616) народився в заможній італійській родині в м. Карпі. Удома отримав чудову освіту, згодом пробував вивчав медицину в Модені та філософію в Болоньї, проте врешті-решт зосередився на праві, із якого зробив докторат (1556).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.