Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 серпня, понеділок
18:17 Неділя 0 632
30-08-2020, 18:17

Літургія на кожен день, 31 серпня, понеділок

(зел) Понеділок ХХІІ звичайного тижня
Ісус порівнює себе з двома великими пророками Ізраїлю, котрі не цурались язичників, служили їм. А через це власний народ не хотів приймати їхнє служіння. Так само Ісус як пророк не сприймається юдеями, тож і звертається зі своїм вченням до язичників, що в багатьох викликає злість. Для нас, християн, великою радістю є те, що Бог однаково любить всіх людей. Й оскільки усі ми є братами і сестрами, то також вчимося від Ісуса любити усіх людей. Вчимося розуміти одне одного, допомагати оточуючим. Й також не ховаймо спасіння лише для себе, але несімо його усім, хто готовий його прийняти.

АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † наповни наші серця любов’ю до Твого Імені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 2, 1-5
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Я, брати, коли прийшов до вас, не прийшов звіщати вам Божу таємницю вишуканими словами й мудрістю, бо я вирішив не знати серед вас нічого, крім Ісуса Хри­ста, і то розп’ятого. Тож перебував я серед вас у немочі, в страху і у ве­ликому трепеті; і моє слово, і моя проповідь – не в пере­конливих словах мудрості, а в проявах Духа та сили, щоб ваша віра була не через людську мудрість, а через Божу силу. Слово Боже.
 
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 97-98. 99-100. 101-102
Як полюбив я Твій закон, мій Боже!
Як я люблю Твій закон, Боже! *
Весь день він мене навчає.
Твої заповіді мудрішим за моїх ворогів мене роблять; *
тож вони мої навіки!
Як полюбив я Твій закон, мій Боже!
За усіх моїх вчителів я став розумніший, *
тому що Твої свідчення є для мене повчанням.
Я зрозумів більше, ніж старці, *
бо заповіді Твої я пильную.
Я стримую від усякого поганого шляху свої ноги, *
щоб пильнувати Твого слова.
Від Твоїх присудів я не ухиляюсь, *
бо Ти мене навчаєш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 4, 16-30
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус прибув у Назарет, де був вихований, увійшов за своєю звичкою в день суботній до синагоги та встав, щоби читати. І дали Йому книгу пророка Ісаї. І, роз­горнувши книгу, Він знайшов місце, де було написано: «Дух Господній на Мені, тому що Він помазав Мене благовістити убогим, послав мене пропові дувати полоненим визволення, сліпим – прозріння, відпустити пригноблених на волю; звіщати рік Господній сприятливий!» Згорнувши книгу, Він віддав її слузі та й сів, а очі всіх у синагозі були зосереджені на Ньому. І Він почав говорити до них: «Сьогодні сповнилося це Писання у вухах ваших». Усі були сві дками Йому, дивуючись словам благодаті, які линули з Його уст. Тож вони казали: «Чи не син це Йосифа?» А Він промовив до них: «А як же ж, скажете Мені цю приказку: “Лікарю, вилікуй самого себе!” Зроби й тут, на своїй батьківщині, те, що, чули ми, сталося в Капернаумі». І Він промовив: «Воістину кажу вам, що жодний про­рок не приймається на своїй батьківщині. По правді кажу вам, що багато вдів було у дні Іллі в Ізраїлі, коли небо замкнулося на три роки й шість місяців, коли став­ся великий голод по всій землі. Та до жодної з них не був посланий Ілля, тільки в Сарепту Сидонську – до жін­ки-вдови. І багато було прокажених в Ізраїлі за пророка Єлисея, але ніхто з них не очистився, тільки Нааман – сирієць!» Почувши це, всі в синагозі сповнилися гнівом. І, вставши, вигнали Його геть з міста, і повели Його до урвища гори, на які й було збудоване ї хнє мі сто, щоб Його скинути; та Він, пройшовши поміж ними, віддалився. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Христа, який навчає свій народ у Божому храмі, щоб ми не лише вірували у Його вчення, але й жили згідно з ним:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона наповнювала землю надією, міцним фундаментом якої є сам Христос.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб у його проповідях і настановах все людство почуло голос Господа Христа.
3. Молімося за всіх вихователів, вчителів, викладачів, учнів та студентів, що розпочинають новий навчальний рік, щоб він став для них роком духовного і людського зростання.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей в дусі віри, самопожертви і ревного служіння Господу.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди уважно слухали Боже Слово та жили згідно з ним.
Господи, Твій народ не прийняв Тебе і Твоїх слів; вчини, щоб ми не тільки слухали Твої повчання, але й впроваджували їх у життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлібом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.