Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 15 червня, четвер
19:48 Середа 0 1 143
14-06-2017, 19:48

Літургійні читання на 15 червня, четвер

(зел) Четвер Х звичайного тижня
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 2 Кор 3,15 - 4,1.3-6
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян
Брати! Сьогодні, коли читають книги Мойсея, покривало все ще лежить на їхньому серці. Коли ж хто навертається до Господа, покривало спадає. Господь є Дух, а де Господній Дух, там свобода. Ми ж усі з відкритим обличчям, мов у дзеркалі, оглядаємо Господню славу і перетворюємося в той самий образ від слави в славу, як від Господнього Духа. Ось тому, маючи, як помилувані, таке служіння, не втрачаємо відваги. Якщо наше Євангеліє закрите, то воно закрите для тих, які гинуть, - для невіруючих, яким бог цього віку засліпив розум, щоби для них не засяяло світло Євангелія слави Христа, а Він - образ Бога. Ми не проповідуємо себе, але Господа Ісуса Христа; ми ж - ваші слуги через Ісуса. Бог, який сказав: «Нехай із темряви засяє світло!» - освітив наші серця, щоби просвітити нам пізнання Божої слави на обличчі Ісуса Христа. Слово Боже.

Респонсорійний Псалом Пс 85,9аб-10. 11-12. 13-14
Житиме в славі Бог в країні нашій.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу,
і для своїх побожних.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, - *
аби Його слава оселилася в нашому краї.

Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда.
Правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.

Тож Господь дасть благо - *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, - *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 13,34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 5,20-26
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам, що коли ваша праведність не перевищить праведності книжників і фарисеїв, то не ввійдете до Царства Небесного. Ви чули, що було сказано прадавнім: “Не вбиватимеш, а коли хто вб’є, той підлягає суду”. А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпадає під суд. Якщо хто скаже на свого брата: “нікчемо” - той підлягає верховному суду. А хто скаже: “дурню” - той підпадає під вогняну геєну. Отже, якщо принесеш свій дар до жертовника і там пригадаєш, що твій брат має щось проти тебе, залиши там свій дар перед жертовником, піди спершу помирися зі своїм братом, а тоді вже приходь і принось свій дар. Шукай згоди зі своїм противником швидко, доки ти з ним на дорозі, щоби противник не видав тебе судді, а суддя тебе не видав слузі й не кинули тебе до в’язниці. Воістину кажу тобі: не вийдеш звідти, доки не віддаси останнього кодранта». Слово Господнє.
 
Літургійний зошит 08:00 Субота 0 114 2 липня Церква згадує святого Бернардина, пресвітера Бернардин Реаліно (1530–1616) народився в заможній італійській родині в м. Карпі. Удома отримав чудову освіту, згодом пробував вивчав медицину в Модені та філософію в Болоньї, проте врешті-решт зосередився на праві, із якого зробив докторат (1556).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.