Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшла до Господа у переддень улюбленого свята
18:00 Вівторок 0 372
21-06-2022, 18:00

Відійшла до Господа у переддень улюбленого свята

18 червня, оточена молитвою сестер, в переддень Урочистості Пресвятих Тіла і Крові Господньої, які протягом свого життя дуже шанували і цінувала, в мирі відійшла до Господа с. Анна Дятел CSA.
Сестра народилася в родині Яніни і Антона Дятел 16 вересня 1945-го року в селі Кам’янка, що на Житомирщині, де пройшло її дитинство і де закінчила середню школу. Виховувалася в багатодітній католицький родині. З ранніх літ батьки прививали своїм дітям християнські цінності, попри заборони радянської влади, практикували католицьку віру та приступали до Таїнств.

Сестра Анна брала активну участь в житті парафії, співала в хорі та належала до молодіжної спільноти, якою опікувався о. Юзеф Свідніцький. Саме він її та ще кількох дівчат скерував до Згромадження Сестер від Ангелів, якого на той час не було в Україні. Дбаючи про формацію молодих дівчат, о. Юзеф посприяв приїзду сестри з Литви, яка впроваджувала їх в чернече життя.

З моменту вступу сестри Анни, Людмили та Гелени до постулату 25 грудня 1976-го року Згромадження Сестер від Ангелів бере початок свого існування в Україні. Незважаючи на часи переслідувань, с. Анна не боялася присвятити своє життя Богові, бути свідком віри та передавати її іншим. Практично все своє чернече життя присвятила служінню при парафії, особливо підготовці до Таїнств дітей та дорослих. Своє служіння виконувала на Житомирщині та Вінниччині.

Сестра Анна була однією з перших сестер, які розпочали працю в будинку для дітей-сиріт в Житомирі, який заснував в 2004 р. єпископ Станіслав Широкорадюк. З турботою і любов’ю похилялася над кожною дитиною, піклуючись про їхнє виховання та духовний розвиток. Коли вже не могла виконувати служіння, була вірною в молитві, яку жертвувала за священників та навернення грішників.

З огляду на початок війни с. Анна з 9 березня перебувала в спільноті сестер у Вінниці, де пройшла обстеження, під час якого було виявлено рак шлунку. Хворобу зносила терпеливо, зі смиренням, довіряла Богу. Просила, щоб молитися за неї, про сповнення Божої волі в її житті та про те, щоб вміла її прийняти.

Похорон сестри відбувся у Житомирі, 20 червня. Святу Месу з цієї нагоди у конкафедральному храмі св. Софії очолив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єп. Павло Гончарук. На Євхаристію були присутні рідні сестри Анни, численні священники, монахи та монахині. Для своєї монашої родини с. Анна залишається людиною світлою, міцної віри, життєрадісною та працьовитою.Фото: Конкатедральний собор св. Софії

Текст: с. Олена Ревчук CSA
Новини з України 11:00 Вівторок 0 77 Відбулось паломництво до Божої Матері Зцілення Хворих 2 липня 2002 року, в архідієцезіальний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я, відбулося ІІ паломництво до санктуарію Божої Матері Зцілення Хворих, що у Тартакові на Львівщині.Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.