Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 червня, середа
19:01 Вівторок 0 300
21-06-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 22 червня, середа

(зел) Середа ХІІ тижня Звичайного періоду
Щоб наші плоди були добрі та щедрі, необхідно уважно слухати поради найкращого Виноградаря, тобто Бога. Якщо ми не слухатимемо їх, то напевно наші плоди не будуть благими. Перед нами стоїть вибір: чиї і які поради ми слухаємо. Запросимо Ісуса Христа дбати про нас як про Божий виноградник. Будь впевнений: якщо ти запросиш Ісуса, то твої плоди будуть добрі.
Або (біл) довільний спомин св. ПАУЛІНА НОЛАНСЬКОГО, єпископа
Святий Паулін народився 355 року в багатій римській сім’ї в Бордо. Добре освічений, він швидко дійшов до високих державних посад. Коли Паулін став християнином, то пожертвував свій маєток для бідних, перебрався до Нолі в Італії, де був обраний єпископом. Залишив після себе багато листів, поем, трактатів, які пломеніють його шляхетною любов’ю до ближнього. Помер 22 червня 431 року.
Спільні Меси: про єпископа
Або (черв) довільний спомин свв. ЙОАНА ФІШЕРА, єпископа, і ТОМИ МОРА, мучеників
Св. Йоан Фішер народився у 1469 році, був студентом, а з часом – професором і канцлером університету в Кембриджі. Ставши єпископом Рочестера, відзначався духом покаяння. Ревно захищав католицьку віру від протестантизму. Вже під час ув’язнення йому було присвоєно титул кардинала.
Св. Тома Мор народився в Лондоні у 1478 році. Юрист за освітою, він мав всебічні гуманітарні інтереси. Був англійським державним діячем і політичним письменником, а передусім – глибоко побожною, доброю та мудрою людиною, зразковим чоловіком і батьком чотирьох дітей. Став канцлером англійського короля Генріха VIII, але, протестуючи проти розлучення короля з його законною дружиною та проти його церковної політики, відмовився від цієї посади. У 1535 році ці святі за наказом короля були ув’язнені та страчені через те, що не визнали його верховенства над англійською Церквою. Йоан Фішер загинув 22 червня, Тома Мор – 6 липня.
Спільні Меси: про багатьох мучеників

АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого І мені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти схотів, щоб святий Паулін, єпископ, палав любов’ю до вбогості та пастирською ревністю, † вчини милостиво, щоб ми, вшановуючи заслуги святого Пауліна, * наслідували його приклад любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, сві дчення мучеників є найдосконалішим виразом істинної віри; † вчини милостиво, щоб ми за заступництвом святих Йоана і Томи * всім своїм життям підтверджували віру, яку визнаємо устами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 22, 8-13; 23, 1-3
Читання з Другої книги Царів.
Тими днями первосвященик Хілкія сказав писареві Шафанові: «Я знайшов книгу Закону в Господньому храмі». І подав Хілкія Шафанові книгу, і той читав її. Потім повернувся писар Шафан до царя й доніс йому про справу, кажучи: «Слуги твої зібрали гроші, що знай­шлись у храмі, і передали їх наглядачам робітників, що при Господньому храмі». Далі писар Шафан оповів ца­реві: «Священик Хілкія дав мені книгу». І Шафан читав її перед царем. Почувши слова книги Закону, цар роздер на собі оде­жу. І повелів він священикові Хілкії, Ахікамові, синові Шафана, Ахборові, синові Міхаї, писареві Шафанові й Асаї, царському урядовцеві: «Йдіть, спитайте Господа за мене й за народ і за всю Юдею щодо слів цієї книги, що знайдено, бо великий має бути гнів Господній, що запа­лав на нас за те, що батьки наші не слухали слів цієї кни­ги й не робили усього того, що там написано для нас». Тоді цар послав скликати до себе всіх старших юдей­ських і єрусалимських. І піднявся цар у Господній храм, а з ним всі юдейські мужі й усі єрусалимські мешканці, й священики, й пророки, й увесь народ, від малого до ве­ликого, і прочитав слухачам всі слова книги союзу, що знайдено в Господньому храмі. Цар став на підвищенні й уклав союз перед обличчям Господа, зобов’язуючись ходити слідом за Господом і пильнувати Його заповіді, Його накази і Його установи з усього серця й з усієї душі, виконувати слова союзу, за­писані у цій книзі. А весь народ прийняв союз. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 33-34. 35-36. 37 і 40
Присудів Твоїх покажи дорогу.
Навчи мене дороги Твоїх настанов, Боже, – *
я її до кінця берегтиму.
Пошли мені розум, і Твій закон виконувати буду, – *
я зберігатиму його всім своїм серцем.
Провадь мене по заповідей своїх стежині, *
бо вона мені дуже до вподоби.
Прихили серце моє до Твоїх свідчень, *
а не до користолюбства.
Відверни мої очі, щоб не дивилися на те, що марне, *
оживи мене на шляху своєму.
Ось, Твоїх заповідей забажав я. *
Оживи мене у своїй правді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 4а. 5б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Перебувайте в Мені, а Я – у вас.
Хто перебуває в Мені, а Я в ньому,
той плід рясний приносить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 15-20
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Стережі ться лже­пророків, які  приходять до вас в овечих шкурах, а всере­дині – хижі вовки. По плодах їхніх впізнаєте їх. Хіба зби­рають виноград з тернини або смокви – з будяків? Так усяке добре дерево родить добрі плоди, а погане дерево родить погані плоди. Не може добре дерево поганих плоді в родити, а по­гане дерево родити добрих плодів. Кожне дерево, що не родить доброго плоду, зрубують і кидають у вогонь. Тож за їхніми плодами пізнаєте їх». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сповнені вдячністю за Господні слова повчання, вознесімо до Нього наші смиренні молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, розростаючись немов виноградна лоза численними пагонами своїх дітей, приносила щедрий плід любові та вірності Христові.
2. Молімося за Святішого Отця, пророка наших днів, щоб Господня благодать відкрила серця всіх людей на його слова.
3. Молімося за місіонерів, щоб вони не проповідували нічого іншого, як тільки Христа, розіп’ятого і воскреслого.
4. Молімося за наш народ, щоб українці сумлінно виконували свою щоденну працю, пам’ятаючи, що Господь бачить всі людські вчинки.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, простивши їм усі провини, привів їх у віковічний сад Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, з усього серця цураючись фальшу та лицемірства, жили у свободі й правді Божих дітей.
Господи Ісусе Христе, Ти страждав, помер і воскрес ради спасіння кожної людини; вислухай наші молитви і вчини, щоб, пізнавши Тебе, ми  полюбили  Тебе всім серцем і вірно йшли за Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 16:30 Неділя 0 162 Міць християнства міститься не в пропаганді, а в силі любові. Коментар до Євангелія Міць християнства міститься не в пропаганді, не в багатстві, не у владі, а в силі любові, символом якої стають двоє – бо Христос є поміж ними. Саме у проголошенні любові присутній Господь, тому що Бог є любов, а де є свідчення любові, там є Бог.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.