Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 червня, понеділок
18:01 Неділя 0 323
19-06-2022, 18:01

Літургія на кожен день, 20 червня, понеділок

(зел) Понеділок ХІІ тижня Звичайного періоду
Що з цього, що я когось засуджу? Осудження нічого не дає. Хіба що думку під заголовком: я кращий від інших. Приятель є для того, щоб тебе прийняв. А коли ти заходиш до святині, знай, що Бог не хоче тебе судити, але прийняти.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого І мені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 17, 5-8. 13-15а. 18
Читання з Другої Книги Царів.
Тими днями Салманассар, асирійський цар, рушив проти усього краю, наступив на Самарію і держав її в облозі три роки. На дев’ятому році Осії здобув асирійський цар Самарію й одвів Ізраїля в Асирію й оселив їх у Халаху, при Хаворі, річці в Гозані, та по мідянських містах. А сталось так тому, що сини Ізраїля согрішили перед Господом, Богом своїм, який вивів їх з Єгипетської землі, з-під руки фараона, єгипетського царя, і шанували інших богів, і ходили звичаями народів, яких Господь вигнав з-перед синів Ізраїля. Все ж таки Господь остерігав Ізраїля й Юду через усіх своїх пророків і всіх видючих, кажучи: «Наверніться від ваших лихих доріг та пильнуйте заповіді Мої та установи Мої, згідно з усім законом, який Я заповідав вашим батькам і який послав вам через Моїх слуг, пророків». Але вони не слухали, вони були більш тугошиї, ніж батьки їхні, які не вірили Господу, Богу своєму. Вони відкинули Його установи і Його завіт, який Він заключив з їхніми батьками, і перестороги Його, якими остерігав їх. І розгнівався Господь вельми на Ізраїля, і відкинув його від свого обличчя. Зосталось тільки коліно Юди. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 60, 3-4а. 4б-5. 12-13
Спаси нас, Боже, простягни правицю.
Боже, Ти нас відкинув і розпорошив, – *
Ти розгнівився;
однак, до нас повернися! *
Ти потряс і розколов землю.
Зціли її проломи, *
бо вона захиталася.
Ти навів на свій народ біду велику, *
вином приголомшення Ти напоїв нас.
Невже Ти, Боже, нас відкинув *
і не виступиш, Боже, з нашими військами?
Надай нам допомогу проти ворога, *
адже людська поміч марна.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяльне,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 1-5
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не судіть, щоб і вас не судили, бо яким судом судите, таким бу­дуть судити і вас; і якою мі рою мі­ряєте, такою буде відміряно і вам.  Чому ж бачиш скалку, що в оці твого брата, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Або, як скажеш своєму бра­то­ві: Дозволь, я вийму скалку з твого ока, ко­ли ось колода в твоєму оці? Лицеміре, спочатку вийми коло­ду зі свого ока, а тоді  побачиш, як вий­няти скалку з ока брата твого».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи Христових слів, просімо у Бога благодатей, щоб нам вистачило мужності змінювати світ на краще, розпочинаючи від самих себе:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, викорінюючи парості гріха та компромісу зі злом, дбала про чистоту віри і моральності.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він тішився постійною допомогою Святого Духа.
3. Молімося за уряд нашої країни, щоб, керуючи життям суспільства, він був взірцем дотримання всіх виданих ним законів.
4. Молімося за людей, яким упереджена оцінка з боку інших завдала непоправної шкоди, щоб Господь сам воздав їм справедливість.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Бог, остаточно очистивши їх від усякого бруду беззаконня, прийняв їх до свого Царства справедливості і миру.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли з любов’ю ставитися до тих, котрі провинились перед нами, а також зі смиренням приймати всі зауваження до себе з боку наших ближніх.
Боже наш і Отче, останнє слово завжди належить Тобі; допоможи нам Твоїми очима дивитись на кожного грішника, щоб і на нас самих звернув Ти свій милосердний погляд. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.