Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Майбутній кардинал Ентоні Поола: пріоритет – служіння бідним
16:00 Субота 0 90
11-06-2022, 16:00

Майбутній кардинал Ентоні Поола: пріоритет – служіння бідним

В інтерв’ю для Vatican News Преосвященний Ентоні Поола, Архиєпископ Гайдерабада, поділився історією свого життя, відзначаючи цінність жесту Папи Франциска, який призначив його кардиналом.
Про це пише Vatican News.

Серед нових кардиналів, імена яких Папа Франциск оголосив в останню неділю травня, є Преосвященний Ентоні Поола, архієпископ Гайдерабада, міста на півдні Індії. В інтерв’ю для Vatican News 60-річний ієрарх поділився думками про історію свого священичого покликання, пріоритети кардинальського служіння та особливості молитви.

Походження та перші враження від призначення кардиналом

Новину про призначення кардиналом архієпископ Гайдерабада дізнався від друзів з Італії. Спочатку він не повірив в це, думаючи що це помилка, однак згодом отримав від них посилання зі словами Папи. «Я був шокований. Це була новина, яка застала мене зненацька і якої я ніколи не очікував, і навіть не мріяв. Це Божа благодать, це Його воля, Він діє через Папу Франциска. Я вважаю це чудовою можливістю для мене служити людям», – зазначає архиєпископ Ентоні. Його особа міцно пов’язана з походженням, яке асоціюється з кастовою системою в Індії. Хоч офіційно кастову систему скасовано, але деякі фактори ще й досі впливають на життя громадян. Ієрарх – виходець із касти «даліт». Це слово походить з санскриту і буквально означає «пригноблений». Такі люди мають настільки низький соціальний статус, що є відкинені з кастової системи суспільства, часто зазнаючи повної дискримінації.

Жест Папи Франциска має вагоме значення для архиєпископа Ентоні – першого в історії кардинала-даліта, який у своєму служінні просуває концепцію рівності. «Слідкуючи від самого початку за навчанням Папи Франциска, я зрозумів, що його пріоритети – це любов, співчуття, увага до периферії, до найбідніших з бідних. Ось чому, завжди віддаючи перевагу марґіналізованим, ми можемо запропонувати промовисте послання “бідної Церкви для бідних”. Можу сказати, що коли відбуваються такі події, як циклони, стихійні лиха чи нещодавній початок війни між Росією та Україною, я бачу турботу Святішого Отця про всі народи всесвіту», – зазначає майбутній кардинал.

Пріоритет служіння людям та особливі набожності

Розповідаючи про своє священиче служіння, Преосвященний Ентоні каже, що його пріоритетом є служіння людям, особливо найбільш потребуючим. Він пригадує, зокрема, зворушливі моменти під час вечірнього навчання Катехизму для дітей, відзначаючи, що освіта є великим даром. Ці слова для майбутнього кардинала мають велику цінність, адже він сам пережив схожий досвід. Після сьомого класу школи майбутній архиєпископ був змушений припинити навчання через бідність. «Я думав, що на цьому моя освіта закінчилася. Але перш за все мною зацікавилися місіонери, які відвезли мене до Кадапи (місто в індійському штаті Андхра-Прадеш, ред.) і допомогли мені продовжити навчання. Вони заопікувалися мною, допомогли мені потрапити до школи, і завдяки їм я вибився в люди», – пригадує ієрарх. У Духовній семінарії він приділяв особливу увагу навчанню, адже мав намір допомогти якомога більшій кількості бідних дітей.

Архиєпископ Гайдерабада говорить про себе скромно. «Все життя я був простим священиком, простим місіонером. Майже десять років я працював як місіонер. Потім, на кілька років, я поїхав до Сполучених Штатів навчатися, але в основному займався парафіяльною роботою. Коли я повернувся, мене призначили керівником усіх католицьких шкіл в дієцезії. Я намагався охопити багатьох бідних людей, 90% з яких є марґіналізовані», – зазначає він.

Відповідаючи на питання про духовне життя, майбутній кардинал відзначає свою синівську відданість Пресвятій Діві Марії. «У нашому селі була каплиця зі статуеткою Божої Матері Лурдської. Я маю до Неї особливу набожність, і в своїх труднощах я молюся до Неї», – ділиться ієрарх. Крім того, він має набожність до святого Антонія Падуанського, оскільки носить ім’я цього святого. «Кожного разу, коли я молюся, то можу з упевненістю сказати, що мені допомогло могутнє заступництво Діви Марії, а також покровительство святого Антонія Падуанського», – зазначає майбутній кардинал.
Інтерв'ю 16:00 П'ятниця 0 145 Папа про кризи сучасного світу, найдраматичніша з яких – війна В інтерв’ю для інформагентства «Télam» Папа Франциск вкотре наголосив, що конфлікти народжуються внаслідок відсутності діалогу та висловлює розчарування нездатністю ООН зупинити їх. Підводячи підсумки понад дев’яти років понтифікату, Святіший Отець зазначив, що він діяв як каталізатор побажань Колегії Кардиналів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.