Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Україну відвідують брати з екуменічної спільноти в Тезе
17:00 Четвер 0 215
5-05-2022, 17:00

Україну відвідують брати з екуменічної спільноти в Тезе

Візит солідарності охоплює не тільки зустрічі й молитву з українцями на батьківщині, але також з тими, що знайшли притулок в сусідніх країнах.
В дусі солідарності з Україною до Львова прибули троє братів з екуменічної спільноти Тезе. Вони здійснюють подорож, що охоплює Чехію, Словаччину, Україну та завершиться у Польщі. Вони зазначають, що хочуть відвідати українців, які донедавна становили другу за кількістю групу серед учасників міжнародних екуменічних зустрічей Тезе, а цього року, правдоподібно, лише незначна кількість зможе взяти в них участь.

Своїми думками поділився брат Мацєй: «Триває жахлива війна. Тож ми хотіли виразити свою солідарність і любов до українців, а тому прийняли рішення пуститися в дорогу. Але відразу прийшла думка: коли хочемо відвідати наших друзів українців, то не можемо їхати тільки в Україну. Тому вирішили поїхати також до Чехії, Словаччини та Польщі. Тож разом з братами ми розробили наступний маршрут: Прага, Оломоуц, Братислава, Пруси, Пряшів та Львів. У Львові зупиняємося на два дні. Один з нас залишиться в Україні на довше і поїде до Києва, а двоє інших повернуться до Тезе через Польщу, відвідавши по дорозі Люблін, Варшаву, Лодзь і Вроцлав».


Через повітряну тривогу вечірня молитва з братами Тезе у храмі Святої Софії, Премудрості Божої, що відбувалася 4 травня 2022 р., проходила в нижньому храмі, який також виконує функції укриття. Ввечері, 5 травня, молитва в дусі Тезе запланована на римо-католицькій парафії святого Йоана Павла ІІ, яка від початку війни постійно підтримує приблизно 200 біженців, пише Vatican News.

Брат Бенуа, який вже неодноразово відвідував Львів за різних обставин, вперше прибув до України відколи почалося повномасштабне вторгнення Росії до нашої країни: «Ми дуже раді бути в Україні, особливо тут у Львові. Разом із братом Франциском та Мацєєм ми побували у Празі та Оломоуці, а тоді поїхали до Братислави та Пряшова. У всіх цих містах ми молилися та зустрічалися з молоддю. А також намагалися підтримати біженців з України, які знайшли прихисток у Чехії та Словаччині. Також ми мали змогу бачити, яку велику підтримку Україні надає Польща. Ми приїхали до України з метою висловити свою солідарність та підтримку. Ми весь час, від початку повномасштабного вторгнення Росії до України, молимося про дар миру для вас. А також прийняли у нашій спільноті в Тезе групу біженців з України. Тут у Львові хочемо почути свідчення тих людей, які прибули сюди, покинувши свої рідні міста. Зустрічаємося також з волонтерами, які присвячують свій час допомагаючи людям у потребі. Також ми зустрічаємося з місцевими ієрархами. Ми радіємо, що можемо бути на молитві разом з людьми в Україні, а також хочемо перебувати у тиші, згадуючи імена тих, хто загинув. Коли повернемося до Тезе, то будемо ділитися усім, що тут побачимо. Дякуємо за вашу гостинність. Сподіваємося, що після перемоги зустрінемося знову», - пише сторінка Львівської архідієцезії.


Брати з Тезе зустрілися з архієпископом Мечиславом Мокшицьким митрополитом Львівським, поспілкувалися про ситуацію в Україні та отримали його благословення. 6 травня брати вирушають до Києва, щоб також і там молитися разом з українцями, що страждають від війни.


Нагадаємо, що перед тим, як вирушити до України, брати оголосили «збірку солідарності» - перев’язочні матеріали, рукавички та маски.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.