Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: дитяча праця – це позбавлення дітей людської гідності
11:01 Субота 0 287
20-11-2021, 11:01

Папа: дитяча праця – це позбавлення дітей людської гідності

Те, як ми ставимося до дітей, наскільки шануємо їхню людську гідність та їхні основні права, свідчить про те, якими дорослими ми є і яке суспільство хочемо будувати. На цьому наголосив Папа Франциск, звертаючись до учасників міжнародної конференції, присвяченої боротьбі з дитячою працею.
Про це пише Vatican News.

«Викорінити дитячу працю, будувати майбутнє» – таку тему має міжнародна онлайн-конференція, проведена у п’ятницю, 19 листопада 2021 року, пополудні Ватиканською комісією Covid-19, що діє при Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, у співпраці з Постійною Місією Апостольського Престолу при Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO). Опівдні того ж дня Папа Франциск прийняв на аудієнції деяких учасників цієї конференції.

«Те, як ми ставимося до дітей, наскільки ми шануємо їхню вроджену людську гідність та основні права, свідчить про те, якими дорослими ми є і хочемо бути, і яке суспільство хочемо будувати», – підкреслив Святіший Отець звертаючись до них. За його словами, «шокує і бентежить» те, що незважаючи на технологічні інновації сучасності, дитячу працю й надалі використовують у всіх куточках земної кулі. «Це ставить під загрозу їхнє здоров’я, їхнє психофізичне самопочуття, позбавляє права на освіту й на те, щоб прожити дитинство в радості та спокої. Пандемія значно погіршила цю ситуацію», – наголосив Папа.

Визискування дитячої праці позбавляє дітей майбутнього

Наступник святого Петра зауважив, що дитячу працю не слід плутати з невеликими домашніми справами, які діти у вільний час і відповідно до віку можуть виконувати в контексті сімейного життя, допомагаючи батькам, братам, сестрам, бабусям і дідусям чи іншим членам громади. Ця допомога, зазвичай, сприяє їхньому розвитку. «Дитяча праця – це зовсім інша річ! – наголосив Папа. – Це визискування дітей у виробничих процесах глобалізованої економіки на користь чужих прибутків і заробітків. Це заперечення права дітей на здоров’я, освіту, гармонійне зростання, що також включає можливість гратися та мріяти. Це трагічно, що дитина не може мріяти, не може гратися, не може зростати. Це позбавляє дітей майбутнього, а отже, і самої людськості. Це є порушенням людської гідності».

Залучати всіх до боротьби з дитячою працею

Єпископ Риму вказав на необхідність заохочувати уряди та підприємців створювати гідні умови праці зі справедливою зарплатою, яка би дозволяла сім’ям забезпечувати своїх дітей всім необхідним, щоб вони не мусіли працювати. «Ми повинні об’єднати наші зусилля для забезпечення якісної освіти в кожній країні, безкоштовної для всіх, а також системи охорони здоров’я, доступної для всіх без різниці. Усі соціальні суб’єкти покликані боротися з дитячою працею та з її причинами», – підкреслив він, додаючи, що участь у цій конференції представників міжнародних організацій, громадського суспільства, бізнесу та Церкви породжує надію.

Святіший Отець заохотив Дикастерію служіння цілісному людському розвитку й надалі трудитися задля боротьби з дитячою працею. А учасників конференції заохотив не зневірятися перед обличчям труднощів, а залучати до цієї справи дедалі більше людей та організацій. «Завжди пам’ятаймо євангельські слова Христа: “Усе, що ви зробили одному з цих братів Моїх найменших, ви Мені зробили” (Мт 25,40)», – закликав він на завершення.

Міжнародний рік ліквідації дитячої праці

У липні 2019 року Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла резолюцію, якою проголосила 2021 рік Міжнародним роком ліквідації дитячої праці. Одна з головних цілей цієї ініціативи полягає в тому, аби закликати уряди вжити всіх необхідних заходів для досягнення однієї з Цілей сталого розвитку ООН (Ціль 8: Гідна праця та економічне зростання), що закликає держави-члени вжити негайних та ефективних заходів для викорінення примусової праці, сучасного рабства та торгівлі людьми, забезпечити заборону та ліквідацію найгірших форм дитячої праці (включаючи вербування та використання дітей-солдатів) і покласти край дитячій праці в усіх її формах до 2025 року.
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 135 Папа: «Далі молімося за мир в Україні та в усьому світі» Папа Франциск побажав, аби криза, спровокована війною в Україні, стала викликом для мудрих державних мужів у будуванні миру, що ґрунтується не на рівновазі озброєнь і страхові, але на взаємній пошані між народами і цивілізаціями.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.