Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Погляд у майбутнє: виставка з нагоди 40-річчя «Centro Astalli»
17:01 Середа 0 235
17-11-2021, 17:01

Погляд у майбутнє: виставка з нагоди 40-річчя «Centro Astalli»

У Римі відзначають 40-річний ювілей від заснування асоціації італійського осередку «Centro Astalli» Єзуїтської служби Біженців в Італії. З цієї нагоди відкрито виставку фотографій, присвячену біженцям та мігрантам, автором яких є Франческо Малавольта, фотограф мігрантів в Італії.
Про це пише Vatican News.

Кардинал Майкл Черні, Заступник Секретаря для Відділу в справах мігрантів і біженців Дикастерії Служіння цілісному людському розвиткові, звернувся із привітальнням до організаторів виставки «Погляд у майбутнє», відкритої з нагоди 40-річчя асоціації Centro Astalli, що є італійським осередком Єзуїтської Служби Біженців. Експозиція триватиме в Римі з 17 по 28 листопада 2021 року.

За словами Кардинала Черні, 40-річний ювілей осередку Centro Astalli, в Італії, що відзначається в листопаді, збігається з важливою річницею для Товариства Ісусового: 500-річчям навернення Ігнатія Лойоли, який, після поранення гарматною кулею у Памплоні, розпочинає свою нову подорож як паломник, керований Святим Духом. «Ця гарматна куля також означала, що Ігнатій зазнав невдачі в мріях, які мав у своєму житті. Але Бог мав для нього ще більшу мрію», – зазначив кардинал.

Бути поряд з людьми на периферіях історії

У контексті нинішньої пандемії кардинал підкреслив, що цей час є періодом розпізнавання i ця рана може призвести до навернення, до зміни нашого способу життя. Він пригадав слова отця Педро Аррупе, засновника Єзуїтської Служби Біженців у 1981 році: «Я вважаю, що ця нова й сучасна форма місії для Товариства Ісусового в цілому, має велике значення сьогодні й у майбутньому, а також має велику духовну користь для Товариства».

Протягом цих сорока років Святий Дух далі говорив, а радше кричав, через жінок і чоловіків із пораненою гідністю, рятуючись від конфліктів, кліматичних змін та бідності. Супроводжувати, служити та захищати – це була відповідь, яку від початку запропонував отець Аррупе й яка втілюється завдяки добрій волі багатьох людей, які також у Centro Astalli були поряд з людьми на екзистенціальних периферіях історії. Майбутнє людства проходить через соціальну інтеграцію мігрантів у побудову миру та суспільний діалог. Умовою для побудови інклюзії, справедливості та миру є «крокувати разом».

Сприяти побудові справедливого світу

На фотографіях згаданої виставки можна побачити людей, які дивляться в майбутнє та хочуть отримати громадянство в країнах, до яких вони прибувають. Це особи, які шукають притулку та біженці, яких зустрічають, знають та приймають у Centro Astalli. Їх супроводжують на цьому шляху, крок за кроком, завжди дивлячись у майбутнє.

Католицька Церква, завдяки Відділу мігрантів та біженців та Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, бажає відігравати активну роль у сприянні глобальному управлінню міграцією, як на місцевому рівні, так і на регіональному й міжнародному. Вклад багатьох учасників у побудову цього управління є ключовим, і серед них на міжнародному рівні важливими партнерами є Єзуїтська Служба Біженців, а для Італії – Centro Astalli. Кардинал Черні подякував усім, хто виконує це служіння, та висловив сподівання, що цей ювілей дасть поштовх до дедалі пліднішої співпраці в майбутньому.
Новини зі світу 16:30 Субота 0 301 У Хорватії відбувається зустріч генеральних секретарів єпископських конференцій Європи Зустріч розпочалась 30 червня та триватиме до 3 липня. Україну представляє єпископ Віталій Скомаровський, який є Генеральним секретарем при Конференції єпископату України.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.