Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 25 жовтня Церква згадує святих Хризанта і Дарію, мучеників
08:01 Понеділок 0 1 359
25-10-2021, 08:01

25 жовтня Церква згадує святих Хризанта і Дарію, мучеників

Про Хризанта й Дарію не збереглося історичних відомостей. Опис їхнього мучеництва, імовірно, був укладений у V столітті й містить поетичні домисли та доповнення.
Хризант походив із вельможної родини, молодим переїхав до Рима, можливо, щоб навчатися. Там, пізнавши Євангеліє або Діяння апостолів, він прийняв християнство. Приносив щедрі апостольські плоди, багатьох навернув до Христової віри. Серед навернених була Дарія, як каже традиція, весталка – жриця богині Вести, обов’язок якої полягав у підтриманні священного вогню. Її послали до Дарія, щоб відмовила його від християнства. Навряд чи йшлося про те, щоб його спокусити тілом – адже весталки на 30 років складали обіт цнотливості, за порушення якого їх хоронили живцем. Проте це Хризант навернув Дарію, і вона, покинувши служіння язичницькій богині, приєдналася до нього, аби проголошувати Христа серед римлян. 283 року святих схопили й живими закопали при Соляній дорозі. Їх вшановують у Православній і Католицькій Церкві.

Хризанта зображають як римського юнака або лицаря. Атрибути – пальмова гілка, хоругва. Дарію – як молоду дівчину в туніці. Атрибути – книга, пальмова гілка, корона, леви біля ніг (за легендою, леви стерегли її цноту). Святих часто зображають разом і під час мучеництва.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 15:00 Середа 0 4 425 10 цікавих фактів про апостолів Петра і Павла Святі апостоли Петро і Павло відомі у всьому християнському світі. Їхні імена викликають у християн багато асоціацій, саме ці апостоли принесли Добру Новину про воскресіння Господа сотням і тисячам послідовників.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.