Вислуженого єпископа Мохалес-Хука до Колегії Кардиналів ввів Папа Франциск у листопаді 2016 року. Він був першим кардиналом з Лесото.
Про це пише Vatican News.Із Лесото, країні на півдні Африки, надійшла сумна звістка про те, що в суботу, 17 квітня 2021 р., на 91 році життя перестало битися серце кардинала Себастьяна Кото Хорая, вислуженого ординарія дієцезії Мохалес-Хука, який був вихідцем з чернечої родини Місіонерів Облатів Марії Непорочної.
Перший Єпископ Мохалес-Хука
Себастьян Кото Хорай народився 11 вересня 1929 року. Навчався у Вищій Семінарії святого Августина в місті Рома поблизу столиці Лесото, а згодом вступив до Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної, в якому 1951 року склав довічні обіти, а 21 грудня 1956 року прийняв священицькі свячення, через два дні після яких охрестив свого батька. Далі о. Себастьян виконував різні служіння в Згромадженні та душпастирські обов’язки. У 1971 році архієпископ Месеру, столиці Лесото, призначив його Генеральним Вікарієм та настоятелем катедрального собору. Папа Павло VI, створивши 1977 року дієцезію з осідком у Мохалес-Хуці, призначив його першим єпископом, а хіротонія відбулася 2 квітня наступного року.
В період, коли єпископ Себастьян очолював дієцезію, кількість католиків зросла в ній на 20%, разом з постійним зростанням покликань до священства, так що семінарія не була в змозі всіх приймати. Від 1982 по 1987 рік він очолював Єпископську Конференцію Лесото, завдяки його старанням в єдності з іншими співбратами Церква в країні стала провідною інституцією в сфері освіти.
Перший кардинал з Лесото
У травні 2006 року єпископ Себастьян Кото Хорай склав на руки Папи Бенедикта XVI зречення з уряду в зв’язку з досягненням граничного віку. Але він і далі очолював місцеву Церкву, доки вже Папа Франциск в лютому 2014 року не задовольнив це прохання, а 19 листопада 2016 року, наприкінці Ювілею Милосердя, ввів його до Колегії Кардиналів.
Вислужений єпископ Мохалес-Хука став першим кардиналом з цієї південноафриканської країни. Він не належав до грона виборців. Після його відходу до вічності Колегія кардиналів нараховує 224 достойники, 126 з яких з правом брати участь у Конклаві.