Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Рапорт у справі МакКарріка: болюча сторінка, урок на майбутнє
17:50 Вівторок 0 652
10-11-2020, 17:50

Рапорт у справі МакКарріка: болюча сторінка, урок на майбутнє

Апостольський Престол оприлюднив Рапорт про справу екскардинала Теодора МакКаріка, колишнього архієпископа Вашингтонського, позбавленого духовного сану.
Про це пише Vatican News

У вівторок, 10 листопада 2020 р., у Ватикані оприлюднено Рапорт про інституційні відомості та прийняття рішень Апостольського Престолу щодо екскардинала Теодора Едґара МакКарріка (від 1930 по 2017 роки), який Державний Секретаріат приготував з доручення Папи Франциска. Йдеться про обширний текст, праця над яким тривала два роки.

Рапорт відповідає рішенню Папи Франциска до глибини розслідувати справу МакКарріка, що провинився у сексуальних зловживаннях проти неповнолітніх і дорослих, і представляє також його турботу щодо католицької спільноти США, пораненої та розгубленої внаслідок цих подій. Із Рапорту випливають деякі чіткі моменти. Перша стосується припущених помилок, які дозволили людині, відповідальній за такі злочини, дійти до займання високих посад в ієрархії, помилок, які вже привели до встановлення нових норм у Церкві з метою запобігти повторенню таких випадків.

По-друге, йдеться про відсутність аж до 2017 року ґрунтовних обвинувачень, що стосуються зловживань проти неповнолітніх, скоєних МакКарріком. Перше таке обвинувачення, що стосується неповнолітніх, поступило три роки тому, привівши до негайного відкриття канонічного процесу, що закінчився двома послідовними рішеннями Папи Франциска, який спочатку позбавив МакКарріка кардинальської гідності, а згодом – і духовного сану.

Ця справа – це болюча сторінка, з якої вся Церква чогось навчилася. У дійсності, деякі заходи Папи Франциска після зустрічі на тему захисту неповнолітніх, що відбулася у Ватикані в лютому 2019 року, можна розглянути саме в світлі цієї справи. Між ними – скасування папської таємниці у випадку справ, які стосуються сексуальних зловживань.

«Як можна побачити із обсягу рапорту та кількості вміщених у ньому документів й інформації, було поставлене завдання встановлення правди», – заявив з нагоди оприлюднення кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар, додаючи: «Біль супроводжується поглядом надії. Аби ці явища не повторювалися, поряд з дедалі ефективнішими нормами ми потребуємо навернення сердець. Існує потреба в пастирях, які є вірогідними вісниками Євангелія, й усі ми повинні добре усвідомлювати, що це можливе лише завдяки благодаті Святого Духа, повіривши словам Ісуса: Без мене ви нічого не можете».

ЗАВАНТАЖИТИ РАПОРТ
Новини з Ватикану 13:00 П'ятниця 0 82 «Оглядач вулиці»: ініціатива «L'Osservatore Romano», щоб дати голос невидимим Спеціальний проект Дикастерії в справах комунікацій, у здійсненні якого представники світу культури й журналістики співпрацюватимуть із бідними, виходитиме у світ щомісяця в першу неділю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.