З нагоди другої річниці оприлюднення Апостольського напоумлення за підсумками Синоду Єпископів, присвяченого Амазонському регіонові, Генеральний Секретар Синоду Єпископів вказує на те, що подих Святого Духа допомагає відкривати нові шляхи для євангелізації.
Про це пише Vatican News.Два роки тому, 2 лютого 2020 року, Папа Франциск підписав Апостольське напоумлення «Querida Amazonia» (Дорога Амазонія), що є плодом Спеціальної Асамблеї Синоду Єпископів, присвяченої Амазонському регіонові, яка від 6 до 27 жовтня 2019 року відбувалася у Ватикані на тему: «Амазонія: нові шляхи для Церкви та цілісної екології». З нагоди другої річниці документа, який був оприлюднений 12 лютого 2020 року, кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, поширив спеціальне звернення.
Виокремивши два суттєві елементи цього документа, якими є життя дотичних народів і обіцянка Церкви шанувати їхній голос, кардинал Ґрек стверджує, що чинити конкретні кроки в цьому напрямку вимагає часу. За його словами, «деякі зерна ще перебувають на етапі проростання, інші ще не дали плоду, але чимало з них виросли, квітнуть і надалі залишатимуться життєдайними для прийдешніх поколінь».
Периферія є центром
Автор згадує слова Папи Франциска, сказані на етапі приготування до Синоду про Амазонію: «Периферія є центром». Як зауважив Генеральний Секретар Синоду Єпископів, ці слова можна сприймати як «відбиток фундаментального євангельського елементу, що освічує два роки, що проминули після представлення Querida Amazonia». «Те, що раніше було відкинуте або вважалося другорядним на цих теренах, стало наріжним каменем, оздоровило роздроблений світ та створило нові можливості для Церкви», – пояснив він, нагадуючи про те, що дорога, «на якій марґіналізовані стають джерелом життя», є «Ісусовою дорогою». «Голоси, що підносяться із амазонської території через безпосередню участь, перемінюють душпастирську модель Амазонської Церкви, стаючи джерелом відродженого життя для Церкви та світу», – вважає кардинал Маріо Ґрек.
Нові стежки
Генеральний Секретар Синоду Єпископів переконаний, що усвідомлення того, що про синодальність сьогодні вже не можна говорити без «ефективної участі святого вірного Божого люду», що вилилося у дворічний синодальний процес, присвячений саме цій темі, ми завдячуємо Синодові про Церкву в Амазонії. Ще одним плодом згаданого синоду та Апостольського напоумлення Querida Amazonia є створення Церковної Конференції Амазонії. Різні комісії та робочі групи трудяться на здійсненням деяких нагальних завдань, які післясинодальний документ запропонував для ефективності місії Церкви. «Подих Божого Духа, що зринає з Христової присутності в амазонській Церкві, – підсумовує кардинал Ґрек, – й надалі надихає нас і ставить перед нами виклик надзвичайним потоком багатьох плодів і дарів. У цю другу річницю Querida Amazonia цей подих Божого Духа й надалі породжує нове життя для добра Церкви».