Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 жовтня, неділя
19:01 Субота 0 514
16-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 17 жовтня, неділя

(зел) XXІХ Неділя Звичайного періоду
(День молитви за місії)

Терпеливість Ісуса вражає, коли Він відповідає на запитання чи бажання своїх учнів. Навіть тоді, коли вони не до кінця розуміють їх важливість і слушність. Невідомо, чи учні з сьогоднішнього Євангелія до кінця зрозуміли відповідь Ісуса. Якби вони знали, про яке Хрещення говорить Ісус, може б не було в них стільки ентузіазму. Поблажливість і терпеливість Ісуса підтверджують неймовірну чуйність і любов Христа до нас, нерозумних грішників.

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 53, 10-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Господь схотів придавити його стражданням. Якщо він принесе своє життя в жертву умилостивлення, то узрить потомство, житиме довго, і рука його вчинить успішно волю Господню. Після трудів свого життя він побачить сві тло і насититься своїм знанням. Слуга Мій виправдає багатьох, їхні беззаконня понесе на собі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 4-5. 18-19. 20 і 22
Яви нам милість, бо в Тобі надія.
Праведне Господнє слово *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедливість, *
милістю Господа земля повна.
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.
Наша душа Господа чекає – *
Він наш помічник і оборонець.
Господи, нехай буде на нас Твоє милосердя, *
оскільки ми на Тебе поклали надію.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 4, 14-16
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Маючи великого Первосвященика, який пройшов небеса, – Ісуса, Божого Сина, – тримаймося визнання. Адже маємо не такого Первосвященика, який не може співчувати нашим слабкостям, але який поді б­но до нас був випробуваний у всьому, за винятком грі­ха. Тому приступаймо сміливо до престолу благодаті, щоб одержати милість і знайти благодать для своєчасної допомоги. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 10, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський прийшов, щоби послужити
і душу свою як викуп за багатьох віддати!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 35-45 (довше) 10, 42-45 (коротше)
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу підійшли до Ісуса Яків та Йоан – Зеведеєві сини, і кажуть Йому: «Учителю, хочемо, щоб Ти нам зро­бив те, про що попросимо Тебе». Він сказав їм: «А що ви хочете, щоб Я зробив для вас?» Вони ж сказали Йому: «Зроби нам так, щоб ми – один праворуч Тебе, а і нший ліворуч – сиділи в славі Твоїй». Ісус же сказав їм: «Ви не знаєте, чого просите. Чи мо­жете ви пити ту чашу, котру Я п’ю, і хреститися хрещен­ням, котрим Я хрещуся?» Вони сказали Йому: «Можемо!» Ісус же відповів їм: «Чашу, котру Я п’ю, ви будете пити, і хрещенням, котрим Я хрещуся, будете хрещені. Але щоб сісти праворуч Мене чи ліворуч – давати не Мені , це тим, кому приготовлено». Коли це почули десятеро учнів, то почали обурюва­тися на Якова й Йоана.
Початок коротшого фрагменту
Ісус, покликавши Дванадцятьох, сказав їм: «Ви знаєте, що ті, кого вважають володарями народів, панують над ними, а їхні вельможі дають відчу­ти їм свою владу над ними. Але не так буде між вами, але: якщо хтось між вами схоті в би бути великим, нехай буде вам слугою. І якщо хтось між вами схотів би бути пер­шим, нехай буде для всіх рабом. Адже й Син Людський не прийшов, щоб служили Йому, але щоби послужити і душу свою віддати як викуп за багатьох!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогоднішня літургія Слова вчить нас смирення і служіння ближньому, тож в дусі покори вознесімо до Господа наші щирі молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб їхня праця принесла плоди зростання духовності у всьому світі.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоби Господь дарував їй істинний мир, злагоду та процвітання.
3. Молімося за молодь, щоб вона будувала майбутнє України на фундаменті почуття відповідальності перед Богом і суспільством.
4. Молімося за місіонерів, яких переслідують за проповідування віри, щоб Святий Дух укріпив їх даром мужності.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив обдарувати їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, щоб у Євхаристії ми черпали сили для стійкості у вірі та вірності заповідям Божим.
Боже і Господи наш, Ти послав свого Сина у світ, щоб Він служив людям словом і стини та любов’ю; допоможи нам нікого не засуджувати й усім чинити добро. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду №  20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних тайнах допоможе нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Субота 0 114 2 липня Церква згадує святого Бернардина, пресвітера Бернардин Реаліно (1530–1616) народився в заможній італійській родині в м. Карпі. Удома отримав чудову освіту, згодом пробував вивчав медицину в Модені та філософію в Болоньї, проте врешті-решт зосередився на праві, із якого зробив докторат (1556).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.